Trwa ładowanie...
dfvf7q4

Klozeciak nowym superbohaterem. MPWiK zachęca do zabawy z obrońcą sedesu

Warszawskie MPWiK powołało do życia nowego bohatera, który oprócz dobrze znanego już dzieciom Kropelka będzie bohaterem akcji "Sedes to nie kosz na śmieci”. Ulubioną zabawą Klozeciaka jest aportowanie przepychaczki do sedesów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa akcja MPWiK. Z przymrużeniem oka o poważnych sprawach
Nowa akcja MPWiK. Z przymrużeniem oka o poważnych sprawach (MPWIK, Fot: Materiały prasowe)
dfvf7q4

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Warszawy już od 2007 roku prowadzi autorski program edukacyjny "Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem". Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników firmy dzieci wprowadzane są w złożony świat skomplikowanych procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków.

Radom nie do końca czuje skalę inwestycji. "Lotnisko to nie jest obce ciało"

W tej historii ich przewodnikiem jest pan Kropelek. Postać wyjaśnia dzieciom, skąd bierze się woda w kranach i co się z nią dzieje, kiedy już spłynie do ścieków. Tam pojawia się kolejny bohater akcji "Sedes to oni kosz na śmieci".

dfvf7q4

Czytaj także: Zapasy wody pitnej w Polsce są na granicy wyczerpania

Klozeciak uwielbia brudną wodę. Przytula się absolutnie do wszystkiego, co jeszcze przed chwilą było czyste, a jego ulubioną zabawą jest aportowanie przepychaczki do sedesów.

Czytaj także: Marnujemy na potęgę. Polska na niechlubnym piątym miejscu

Pantofelek i Klozeciak będą się bawić teraz razem w komputerowych grach edukacyjnych MPWiK. Zadaniem dzieci będzie ochrona sedesu przed śmieciami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfvf7q4

Podziel się opinią

Share
dfvf7q4
dfvf7q4