Trwa ładowanie...
d4bxif7
d4bxif7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

KNF chce do końca 2017 r. zaktualizować kilka rekomendacji dla banków

Komisja Nadzoru Finansowego chce do końca 2017 r. dokonać przeglądu i aktualizacji części obowiązujących rekomendacji. Będzie także podejmować decyzje dotyczące zatwierdzenia przygotowanych przez banki planów naprawy - poinformował PAP zastępca przewodniczącego KNF Filip Świtała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4bxif7

"Pracujemy obecnie nad kilkoma rekomendacjami, w szczególności chcemy przejrzeć rekomendacje, które obowiązują już dość długo - między innymi Rekomendację B dotyczącą ograniczania ryzyka inwestycji finansowych banków i Rekomendację G dotyczącą zarządzania ryzykiem stopy procentowej w bankach" - powiedział PAP Świtała.

"Będziemy chcieli znowelizować Rekomendację H dotyczącą systemu kontroli wewnętrznej w bankach, ale w powiązaniu z Rekomendacją S dotyczącą kredytów mieszkaniowych. Rekomendacja to powinna zostać rozszerzona o zasady dotyczące kredytów hipotecznych na stałą stopę procentową" - dodał.

Poinformował, że rekomendacje te powinny zostać zaktualizowane do końca 2017 roku.

d4bxif7

Zgodnie z nowym prawem implementującym unijną dyrektywę, banki są zobowiązane do opracowania planów naprawy. Świtała poinformował, że plany te zostały przez większość banków przygotowane i banki wystąpiły z wnioskami do KNF o ich zatwierdzenie.

"Zależy nam na tym, aby plany te były po pierwsze wiarygodne, a po drugie wykonalne. Aby działania, które będą zawarte w tych planach pozwoliły uniknąć eskalacji negatywnych zjawisk, gdyby się takie pojawiły, a z drugiej strony pozwoliły zabezpieczyć utrzymanie działalności w obszarach uznanych za krytyczne" - powiedział Świtała.

"Wnioski te są obecnie przedmiotem naszej oceny" - dodał.

d4bxif7

Podziel się opinią

Share
d4bxif7
d4bxif7