Trwa ładowanie...
dhkpxts

KNF czeka na oferty banków chcących przejąć SKOK im. S. K. Wyszyńskiego do 18 I

Warszawa, 05.01.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) oczekuje do 18 stycznia włącznie na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego we Wrześni, podała Komisja.

Share
dhkpxts

Komisja poinformowała dziś, że podjęła jednogłośnie decyzję o umorzeniu postępowania w przedmiocie przejęcia Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego we Wrześni przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo - kredytową, ze względu na wystąpienie przesłanki określonej w art. 74c ust. 3 ustawy o skok. Jednocześnie Komisja postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w celu zbadania możliwości przejęcia tego SKOKu przez bank.

"W związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego, KNF w terminie 14 dni oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOKim. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 18 stycznia 2016 r. włącznie" - czytamy w komunikacie.

Zainteresowane banki mogą zwracać się do zarządcy komisarycznego.

W lipcu ub. roku KNF podjęła jednogłośnie decyzję o ustanowieniu zarządcy komisarycznego w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo - Kredytowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego we Wrześni.

(ISBnews)

dhkpxts

Podziel się opinią

Share
dhkpxts
dhkpxts