Trwa ładowanie...
dbzgzze

KNF nakazała PL Holdings zbycie akcji FM Banku PBP do końca kwietnia 2015 r.

Warszawa, 18.11.2014 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nakazała zbycie wszystkich akcji FM Banku PBP SA posiadanych przez PL Holdings s.a.r.l. w terminie do dnia 30 kwietnia 2015 r. w związku z niewypełnianiem przez PL Holdings s.a.r.l. oraz Abris-EMP Capital Partners Limited zobowiązań inwestorskich złożonych wobec KNF, co w ocenie Komisji ma negatywny wpływ na ostrożną i stabilną działalność banku, podała KNF.
Share
dbzgzze

Za nakazem zbycia akcji głosowali: A.Jakubiak, W.Kwaśniak, L.Gajek, przeciw: L.Kotecki, J.Pruski, oddano też jeden głos wstrzymujący się (P.Wiesiołek).

Komisja przypomina, że 24 lipca 2014 r. utrzymała w mocy decyzję KNF z dnia 8 kwietnia 2014 r. w części dotyczącej zakazu wykonywania prawa głosu z akcji FM Bank PBP SA przez PL Holdings s.a.r.l. oraz Abris-EMP Capital Partners Limited oraz uchyliła decyzję KNF z dnia 8 kwietnia 2014 r. w części dotyczącej nakazu zbycia wszystkich akcji FM Bank PBP SA posiadanych przez PL Holdings S.a.r.l. w terminie do 31 grudnia 2014 r. i umorzyła postępowanie w tej części. Uchylenie nakazu zbycia akcji banku było związane wyłącznie z kwestiami formalnoprawnymi i nie zmieniało faktu niedochowania przez PL Holdings s.a.r.l. oraz Abris-EMP Capital Partners Limited zobowiązań inwestorskich złożonych wobec KNF.

W maju br. fundusz private equity Abris Capital Partners, większościowy akcjonariusz FM Banku PBP, złożył oficjalną notyfikację do ministra skarbu i ministra spraw zagranicznych w związku z decyzją KNF nakładającą na fundusz zakaz wykonywania prawa głosów z akcji banku oraz nakaz ich sprzedaży do końca tego roku. Fundusz domagał się naprawienia przez państwo polskie szkody, jaką poniósł wskutek tej decyzji.

dbzgzze

Abris Capital Partners jest czołową, niezależną firmą zarządzającą funduszami private equity. Skupia się na możliwościach, jakie dają przedsiębiorstwa średniej wielkości w głównych państwach Europy Środkowej i Wschodniej. Horyzont inwestycji funduszu jest długoterminowy i wynosi średnio 3-5 lat. Do największych polskich inwestycji Abrisu należa m.in. Prime Car Management (Masterlease), FM Bank PBP czy Alumetal.

(ISBnews)

dbzgzze

Podziel się opinią

Share
dbzgzze
dbzgzze