Trwa ładowanie...
d4m9u2h
05-01-2016 14:29

KNF przekaże projekt Rekomendacji D-SKOK do konsultacji społecznych w II kw. br.

Warszawa, 05.01.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaakceptowała założenia Rekomendacji D-SKOK dotyczącej zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego w spółdzielczych kasach oszczędnościowo - kredytowych. Projekt rekomendacji zostanie przekazany do publicznych konsultacji w II kwartale 2016 r.

d4m9u2h
d4m9u2h

W ocenie KNF wydanie rekomendacji przyczyni się do podniesienia jakości zarządzania i poziomu bezpieczeństwa IT w spółdzielczych kasach.

"Potrzeba wydania rekomendacji wynika z postępu technologii IT oraz ciągłego wzrostu zależności instytucji finansowych od rozwiązań teleinformatycznych, przy jednoczesnym wzroście skali i stopnia zaawansowania obserwowanych zagrożeń" - czytamy w komunikacie.

Mniejsze kasy, rozumiane analogicznie jak w Rekomendacji A-SKOK, tj. spełniające jednocześnie dwa kryteria - suma bilansowa poniżej 50 mln zł oraz liczba członków poniżej 10 tys. - będą wyłączone ze stosowania niektórych postanowień rekomendacji, podano także. W rekomendacji zostanie zastosowana zasada proporcjonalności.

Projekt rekomendacji zostanie przekazany do publicznych konsultacji w II kwartale 2016 r.

d4m9u2h

"Wstępnie KNF planuje ustalenie terminu wdrożenia rekomendacji przez SKOK analogicznie jak w przypadku Rekomendacji D dla banków oraz wytycznych dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego i kapitałowego, tj. nie później niż dwa lata od wydania rekomendacji" - czytamy także.

Komisja przypomniała, że rekomendacje i wytyczne w obszarze IT zostały już przez KNF wydane dla banków, zakładów ubezpieczeń i reasekuracji, powszechnych towarzystw emerytalnych, towarzystw funduszy inwestycyjnych, podmiotów infrastruktury rynku kapitałowego i firm inwestycyjnych. W jej ocenie, objęcie adekwatnymi uregulowaniami spółdzielczych kas pozwoli utrzymać spójność wymagań nadzorczych ukierunkowanych na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

(ISBnews)

d4m9u2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m9u2h