Trwa ładowanie...
d1cfbhm
09-03-2017 11:15

KNF: wyzwaniem dla banków w 2017 r. jest restrukturyzacja kredytów walutowych

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed bankami w tym roku będzie restrukturyzacja portfela kredytów walutowych - poinformował przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych.

d1cfbhm
d1cfbhm

"Dużym wyzwaniem w 2017 roku dla sektora bankowego będzie restrukturyzacja portfela kredytów denominowanych i indeksowanych w obcych walutach. Potocznie nazywanych kredytami walutowymi. I tutaj wpisujemy się w działania Komitetu Stabilności Finansowej (KSF)" - powiedział Chrzanowski.

"Moim zdaniem optymalna ścieżka to jest ścieżka, którą prezentuje prezes Narodowego Banku Polskiego, minister finansów, ścieżka, w której sektor bankowy w sposób dobrowolny, oczywiście motywowany w jakiś sposób działaniami instytucji wchodzących w skład KSF podejmuje działania, których celem jest zmniejszenie tego portfela, a co za tym idzie ryzyka kursowego, które towarzyszy temu portfelowi" - dodał.

Przewodniczący powiedział, że przedstawiciele KNF spotykają się z przedstawicielami poszczególnych banków i rozmawiają na ten temat.

d1cfbhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cfbhm