Trwa ładowanie...
d34nodb

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Ursusa dot. akcji serii P i Q

Warszawa, 18.03.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Ursusa, sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii P i Q, podał urząd.

Share
d34nodb

Firmą inwestycyjną jest Dom Maklerski mBanku.

W listopadzie Ursus podwyższył kapitał zakładowy w drodze emisji 4,1 mln akcji serii P oraz 8,9 mln akcji serii Q. Akcje serii P i akcje serii Q stanowią łącznie 23,99% w kapitale zakładowym i głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

W połowie września Ursus podał, że wyemituje trzy serie nowych akcji o łącznej liczbie do 18 mln sztuk. Połowa akcji miała zostać objęta przez głównego akcjonariusza - Polmot Holding, który na przeprowadzenie emisji i podwyższenie kapitału zadeklarował kwotę ok. 27 mln zł. Środki pozyskane z emisji posłużą przede wszystkim dalszej rozbudowie linii ciągnikowej w mocach wyższych, co przełoży się na silny wzrost sprzedaży w Polsce i na rynkach europejskich.

W październiku akcjonariusze Ursusa zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki w drodze emisji do 4,1 mln akcji serii P bez prawa poboru oraz emisji do 8,9 mln warrantów subskrypcyjnych serii 2 z prawem do objęcia akcji serii Q skierowanej do Pol-Mot Holding.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

(ISBnews)

d34nodb

Podziel się opinią

Share
d34nodb
d34nodb