Trwa ładowanie...
dvpxcfs

Kofola CS zamierza przeprowadzić ofertę i doprowadzić do podwójnego notowania

Warszawa, 06.11.2015 (ISBnews) - Kofola ČeskoSlovensko (Kofola CS), jako podmiot dominujący Grupy Kofola, "powzięła zamiar" przeprowadzenia oferty publicznej akcji i chce następnie doprowadzić do notowania jej akcji na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (PSE) oraz Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała Kofola S.A. (Kofola PL). Oferta będzie obejmować do 275 tys. nowych akcji i do 825 tys. istniejących akcji.

Share
dvpxcfs

"Oferta, jeśli zostanie przeprowadzona, będzie obejmowała (i) ofertę publiczną w Czechach, (ii) ofertę publiczną w Polsce, (iii) ofertę publiczną w Słowacji, oraz (iv) międzynarodową ofertę prywatną skierowaną do wybranych inwestorów instytucjonalnych poza Czechami, Polską i Słowacją, w każdym wypadku (poza Stanami Zjednoczonymi) zgodnie z obowiązującymi ustawami regulującymi kwestie papierów wartościowych w krajach, gdzie taką ofertę można zgodnie z prawem przeprowadzić" - czytamy w komunikacie.

Planowana oferta publiczna, jeśli zostanie przeprowadzona, będzie obejmować będzie emisję nie więcej niż 275 000 nowych akcji oferowanych przez spółkę do subskrypcji, i nie więcej niż 825 000 istniejących akcji (sprzedawane akcje) oferowanych do sprzedaży przez CED Group S.a.r.l. (spółkę kontrolowaną przez Polish Enterprise Fund VI, której doradza firma Enterprise Investors), jednego z aktualnych akcjonariuszy.

Obecnymi akcjonariuszami Kofola CS są: KSM Investment SA, która posiada 51,41% łącznych praw głosu, CED Group S.a.r.l., która posiada 43,31% łącznych praw głosu, oraz dwóch członków zarządu spółki, p. René Musila i p. Tomaš Jendřejek, z których każdy posiada 2,64% łącznych praw głosu, przypomniano.

dvpxcfs

Ostateczna decyzja dotycząca daty oferty będzie zależała między innymi od warunków rynkowych, zaznacza spółka.

15 października 2015 r. Kofola ČeskoSlovensko została spółką dominującą Kofola S.A. i spółką dominującą najwyższego szczebla dla całej Grupy Kofola, z 99,8% łącznej liczby akcji i praw głosu. Akcje Kofola CS zostały dopuszczone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Pradze w dniu 1 października 2015 r.

13 października Kofola Ceskoslovensko (Kofola CzS) podjęła uchwałę ws. podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję 22 mln nowych akcji, które zostaną przeznaczone dla obecnych akcjonariuszy Kofola S.A. W konsekwencji tej transakcji Kofola Ceskoslovensko posiadać będzie 26 107 880 akcji Kofola S.A., co stanowi 99,8% w kapitale zakładowym i 99,8% głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

30 września br. Czeski Bank Narodowy (CBN) zatwierdził prospekt emisyjny spółki Kofola CeskoSlovensko związany z jej planowanym debiutem na praskiej giełdzie.

dvpxcfs

W połowie września Kofola nabyła nieprowadzącą wcześniej działalności czeską spółkę Kofola CeskoSlovensko w ramach działań mających na celu przeniesienie siedziby rejestrowej głównej spółki holdingowej grupy do Czech oraz notowanie akcji nowej spółki holdingowej na jednym lub więcej europejskich rynkach regulowanych papierów wartościowych. Podano wtedy, że spółka ta może zadebiutować na GPW w IV kw. 2015 lub I kw. 2016 r., po wycofaniu z niej Kofoli. Oznaczało to, że obecna spółka-matka grupy Kofola - Kofola S.A. z siedzibą w Kutnie zostaje zastąpiona spółką Kofola ČeskoSlovensko a.s. z siedzibą w Ostrawie.

W połowie maja br. Kofola podała, że rozważa przeniesienie siedziby rejestrowej głównej spółki holdingowej grupy do Czech oraz notowanie akcji zarówno na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także przeprowadzenie wtórnej oferty publicznej akcji spółki holdingowej.

Działalność grupy Kofola S.A. koncentruje się na produkcji napojów w pięciu segmentach branżowych: napoje gazowane, napoje niegazowane, wody mineralne, syropy oraz napoje niskoalkoholowe.

(ISBnews)

dvpxcfs

Podziel się opinią

Share
dvpxcfs
dvpxcfs