Trwa ładowanie...

Kolejny sklep Auchan wprowadza "ciche godziny" dla klientów ze spektrum autyzmu

Przyciemnione światła, brak nadawanych komunikatów oraz muzyki, wyłączone telewizory i specjalna uprzywilejowana kasa. Już trzeci hipermarket Auchan wprowadza "godziny ciszy" dla osób ze spektrum autyzmu. Tym razem jest to sklep przy ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku.

Share
Kolejny sklep Auchan wprowadza "ciche godziny" dla klientów ze spektrum autyzmu
Źródło: Wikimedia Commons CC0
d3w31ma

- Doceniam inicjatywę Auchan zorganizowania "cichych godzin", bo w tym czasie osoby ze spektrum autyzmu będą mogły spokojnie zrobić zakupy z rodzicami lub samodzielnie, jeśli są w stanie. Obecnie jest to dla nich bardzo trudne lub nawet niemożliwe, gdyż nadmiar bodźców powoduje u nich lęk przed wejściem do sklepu, objawiający się czasem popłochem czy atakami paniki – powiedział w rozmowie z serwisem "Trójmiasto.pl" Małgorzata Rybicka, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym.

Ciche godziny w całej Polsce

Akcja pod nazwą "Godziny ciszy" to specjalnie wyznaczony czas na zakupy dla osób ze spektrum autyzmu. Wówczas na terenie hipermarketu zostaną przyciemnione światła, nie będą nadawane komunikaty, nie będzie słychać muzyki, a wszystkie telewizory będą wyłączone. Co więcej, otwarta zostanie specjalna uprzywilejowana kasa do dyspozycji kupujących. Podobne działania podejmie w tym czasie galeria handlowa przy hipermarkecie Auchan.

- Każdy sklep Auchan, w swoim rytmie, wprowadza obecnie tę akcję. Chcemy dzielić się tą dobrą praktyką, ale przede wszystkim działać na rzecz lokalnych społeczności. Współpracownicy Auchan są zaangażowani w wiele działań tego typu, jak choćby współpraca z Domami Dziecka w Gdańsku, czy też rejestracja potencjalnych dawców szpiku w ramach współpracy z fundacją DKMS – powiedziała w rozmowie z "Trójmiasto.pl" Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji w Auchan Retail Polska.

Obejrzyj: Niezwykła klubokawiarnia wkrótce w Warszawie

Szacuje się, że obecnie jedno na sto dzieci rodzi się ze spektrum autyzmu. Osoby te bardzo różnią się poziomem intelektualnym, temperamentem, zachowaniami i zainteresowaniami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w31ma

Podziel się opinią

Share
d3w31ma
d3w31ma