Trwa ładowanie...
d3v3rfn
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Komentarz po sesji: bez zaskoczenia

Dziś indeksy giełdowe dalej zniżkowały, z tym zastrzeżeniem, że skala ruchu była znacznie
Share
d3v3rfn

Dziś indeksy giełdowe dalej zniżkowały, z tym zastrzeżeniem, że skala ruchu była znacznie mocniejsza niż w ubiegłym tygodniu.

Po słabszym otwarciu rynek pogłębił spadek, a druga część sesji upłynęła pod znakiem oscylacji w wąskim zakresie w rejonie dziennych minimów. Najbardziej dziś ucierpiały akcje dużych spółek, a WIG-20 stracił na zamknięciu ponad 2,8%. Relatywnie mniej straciły akcje małych i średnich spółek, a statystyka potwierdza zachowanie indeksów, zdecydowana większość spółek odnotowała spadek, a obroty w głównej mierze kumulowały się na walorach zniżkujących. W największym stopniu do spadku przyczyniła się wyprzedaż na walorach PKO i KGHM, które straciły 5% każda. Obie spółki były również liderami jeśli chodzi o poziom zrealizowanego obrotu, aczkolwiek trudno powiązać zachowanie tych papierów z poszczególnymi wiadomościami. Pozytywnie w gronie dużych spółek wyróżniał się jedynie Polnord, który na zamknięciu zyskał ponad 12%. Zainteresowanie akcjami tej spółki można powiązać z prasowymi doniesieniami na temat możliwości sprzedaży posiadanego pakietu przez p. R. Krauze i co ważne po wyższej cenie niż teraz na rynku. Może
to mieć znaczenie w przypadku, gdy potencjalny nabywca zechce wycofać akcje spółki z publicznego obrotu.

Na szerokim rynku najbardziej spektakularnie traciły dziś akcje developerów, które w ostatnich dniach sporo zyskały. Myślę w tym miejscu przede wszystkim o Immoeast oraz Orco Group.

d3v3rfn

Dzisiejsza sesja sprawia, że już dość zauważalnie oddaliśmy się od wczorajszych maksimów. Aktualnie indeksy znajdują się na poziomach wsparcia i jutrzejsza sesja winna dać odpowiedź czy spadek jest tylko korektą, po czym winien mieć miejsce kolejny ruch wzrostowy czy też rynek będzie testował wsparcia na niższych poziomach.

Tomasz Jerzyk
analityk DM BZ WBK SA

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3v3rfn

Podziel się opinią

Share
d3v3rfn
d3v3rfn