Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, choć ich skala byłą znacznie mniejsza niż w poniedziałek. Po słabym otwarciu WIG-20 przebił ważne w moim odczuciu wsparcia na 1339 i 1327 pkt., a to z kolei sugeruje iż wzrost do 1419 pkt. miał charakter korekcyjny.

Z powyższego założenia wynika, iż przyszłości należy się liczyć z perspektywą spadku poniżej dna na 1253 pkt. Aczkolwiek odbicie od wsparcia przez S&P 500 winno stać się dziś bodźcem do co najmniej wyższego otwarcia. Zazwyczaj, w ostatnich miesiącach, potencjał kupujących na tym się wyczerpywał, ale jak będzie w rzeczywistości zobaczymy.

Spadek od szczytu na 1437 pkt., przybrał wzór „trójki” korekcyjnej, gdzie wczoraj na otwarciu zostało naruszone wsparcie wynikające z równości fal spadkowych. Tym nie mniej taka sytuacja przy ewentualnym ataku na 1399 pkt., będzie sugerowało rozważenie bardziej złożonych wzorów korekty, które winny przybrać formę trójkąta bądź fali płaskiej.

Najbliższy opór znajduje się na wczorajszym wierzchołku na 1375 pkt., a w razie jego przebicia oczekiwał będę na test 1399 pkt. Wzrost powyżej tego ostatniego poziomu winien zapowiadać atak na szczyt na 1419 pkt., a w przypadku jego przebicia celem winien być poziom 1452 lub też 1470 lub 1512 pkt.

Najbliższe wsparcie to 1348 pkt., a jego przełamanie winno zapowiadać test wczorajszego minimum na 1317 pkt. W przypadku jego przełamania 1282 lub też 1253 pkt. Jak pokazują ostatnie dni najlepsze praktyczne wskazówki odnośnie dalszego kierunku ruchu dostarcza rynek walutowy, gdzie umocnienie złotego sprzyja optymistycznym scenariuszom, a jego osłabienie kreuje podaż na rynku akcji.

Właśnie umacniający się złoty motywował wczoraj uczestników rynku akcji do kupna akcji po otwarciu, ale pytaniem pozostaje na ile wczorajsze odrobienie strat zdyskontowało scenariusz wzrostowy na rynkach amerykańskich. Jeśli chodzi o układ sektorowy to w dalszym ciągu na zachowaniu indeksów ciążą akcje banków. Akcje Getinu sukcesywnie pogłębiają swój trend spadkowy, a obecnie papier zbliża się do wsparć wynikających z ostatniej linii długoterminowego trendu wzrostowego, która znajduje się na 2,38 zł. W przypadku silniejszego spadku popyt winien pojawić się na 2,20 zł.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/21768/250209_biuletyn.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)