Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a dla odmiany z szeregu wyłamał się indeks średnich spółek, który odnotował nieznaczny spadek.

Pierwsza faza sesji upłynęła pod znakiem oscylacji w wąskim zakresie w negatywnym terytorium, natomiast szarża kupujących w samej końcówce zapewniła pozytywne zamknięcie i zarazem optymistyczną wymowę sesji. WIG-20 wytyczył dzienne minimum na 1748 pkt., co przynajmniej w krótkim terminie oznacza przełamanie sekwencji coraz wyższych minimów. Powyższy poziom stanowi najbliższe i najsolidniejsze wsparcie dla indeksu, a jego przełamanie będzie sugerowało korektę do 1727 lub też 1709 pkt. Sygnałem słabości będzie spadek poniżej 1650 pkt., co z kolei może stać się bodźcem do nasilenia podaży na rynku w obawie przed możliwością wyczerpania potencjału wzrostowego. Do tego czasu wszelkie ruchy spadkowe należy traktować jako korekty w trendzie wzrostowym, bo taki jest trend w krótkim terminie. Najbliższy opór wytycza poziom 1793 pkt., a razie jego przebicia będę liczył na test ostatniego wierzchołka na 1814 pkt. Wczoraj sugerowałem, iż na tym poziomie wzrost mógł już się zakończyć i dalej taka interpretacja jest
aktualna, ale z drugiej strony mocno też się zastanawiam czy na 1814 pkt. nie zakończyła się dopiero fala trzecia w obrębie większej wzrostowej fali c. Cały czas swe piętno odciska ponadprzeciętny wzrost w ramach fali pierwszej, który wraz z płytką korektą przełożył się „tradycyjnie” już na brak pary w fali trzeciej, która jak powszechnie się przyjmuje winna być najsilniejsza w całym ruchu.

W tym drugim wariancie wczorajszy spadek w pierwszej fazie sesji należałoby odczytać jako korekcyjną czwórkę, po której winien nastąpić kolejny ruch wzrostowy, który winien nadbić ostatnie maksimum. Generalnie sytuacja nie ulega istotnej zmianie, bo i tak fala trzecia jest zauważalnie krótsza od pierwszej, a nastawienie iż kolejne przejawy optymizmu na rynku winno się wykorzystywać do sprzedaży akcji. Cały czas będę zwracał uwagę na poziom 1846 pkt., ale do drugiego wariantu należałoby dodać 1863 lub też 1934 pkt. Trzeba również mieć na względzie potencjalne poziomy docelowe na 1880 i 1921 pkt. gdzie należy się liczyć z istotną podażą akcji. Jak na razie widać, iż rynek wytraca pewną dynamikę ruchu, choć wszelkie korekty spadkowe są dość płytkie. Na horyzoncie nie widać też czynnika, który zmieniłby nastawienie do rynku. W tym miejscu trzeba wskazać, iż w rejonie dna też nie wskazywało, że pójdziemy do góry.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/22080/biuletyn160409.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)