Trwa ładowanie...
d20qpvl

Komorowski: o godz. 21 głosowanie nad zmianami w budżecie

W piątek o godz. 21 rozpoczną się w Sejmie głosowania nad zmianami w tegorocznym budżecie państwa - poinformował dziennikarzy marszałek Bronisław Komorowski po spotkaniu Konwentu Seniorów. Mogą potrwać do północy.
Share
d20qpvl

Komorowski wyjaśnił, że przeniesienie głosowań z soboty na piątkowy wieczór to efekt tego, że "Komisja Finansów Publicznych szybciej zakończyła pracę nad poprawkami do projektu nowelizacji budżetu".

Marszałek zapowiedział, że od godz. 18 do 20 będą trwały głosowania w ramach obecnego posiedzenia Sejmu, następnie posiedzenie zostanie formalnie zakończone, a o godz. 21 zwołane zostanie nowe w celu przeprowadzenia głosowań nad zmianami w budżecie. Takiego trybu wymaga procedura prac parlamentu nad ustawą budżetową.

_ Przewiduję, że o 23 - 24 zakończymy głosowania i zakończymy posiedzenie Sejmu _- powiedział marszałek.

d20qpvl

Przeniesieniu głosowań budżetowych z soboty na piątek sprzeciwiało się Prawo i Sprawiedliwość. Jak mówił na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak, głosowania, które - w ocenie posłów PiS - spowodują "wyraźne, drastyczne cięcia w sferach, dotyczących najuboższych Polaków, odbędą się pod osłoną nocą, (...) poza godzinami transmisji obrad Sejmu".

Jego zdaniem przesunięcie terminu głosowania to działanie "nastawione na to, żeby Polacy nie dowiedzieli się, gdzie rząd szuka oszczędności".

Odpowiadając na zarzuty PiS, Komorowski powiedział, że nie słyszał tego rodzaju głosów, ale "słyszał głosy posłów opozycji, którzy prosili, aby zakończyć głosowania w dniu dzisiejszym, bo jutro wyjeżdżają na urlop". Jest to ostatnie posiedzenie Sejmu przed poselskimi wakacjami, następne planowane jest pod koniec sierpnia.

d20qpvl

Podziel się opinią

Share
d20qpvl
d20qpvl