Trwa ładowanie...
d1bu754

Komputronik ocenia, że 2 mld zł przychodów w r.fin. 2014/2015 są w jego zasięgu

Warszawa, 02.12.2014 (ISBnews) - Komputronik ocenia, że po wynikach I półrocza poziom 2 mld zł przychodów w całym roku finansowym 2014/15 "staje się całkiem prawdopodobny" i jednocześnie liczy, że II półrocze będzie lepsze od pierwszych sześciu miesięcy r. fin., poinformował dyrektor finansowy spółki Krzysztof Nowak.

Share
d1bu754

"Po wynikach za I półrocze poziom 2 mld zł obrotu w całym r. fin. staje się całkiem prawdopodobny. Liczymy że II półrocze będzie lepsze od pierwszych dwóch kwartałów" - powiedział Nowak podczas spotkania z dziennikarzami.

Według jego słów, dystrybutor liczy na nie tylko kwotową poprawę zyskowności, ale również na poprawę marż w ujęciu procentowym m.in. na poziomie EBITDA w porównaniu do I półrocza.

Prezes Komputronika Wojciech Buczkowski podkreślił wzrost sprzedaży e-commerce oraz w ujęciu porównywalnym (LFL) w sklepach w I półroczu, jak również stabilny poziom wskaźników efektywności działalności oraz kontrolę kosztów. Wskazał ponadto, że dużo klientów hurtowych się ożywiło, co zaowocowało 63% wzrostem sprzedaży B2B w minionym okresie.

Pozytywnie ocenił ponadto wzrost przychodów grupy na rynku czeskim, gdzie oddział jest rentowny. Tymczasem planowana sprzedaż w Niemczech w grudniu ma sięgnąć 300 tys. euro. Grupa zakłada ciągły wzrost własnej sprzedaży RTV/AGD. Asortyment będzie rozwijany ponadto w grupie wyposażenia wnętrz, narzędzi hobbystycznych, czy ogrodowych w ramach rozwoju sklepu Karen.pl.

d1bu754

"Pomimo niełatwej sytuacji rynkowej i tegorocznych upadłości niektórych sieci, banki oferują nam możliwość zwiększenia zaangażowania, a ubezpieczyciele zwiększają limity, co pozwala na dalsze rozwijanie skali działalności" - wskazał dyrektor finansowy Komputronika.

Własna sieć wynosi obecnie 36 punktów, w tym 2 sklepy typu Megastore. Według słów prezesa Komputronika, optymalizacja sieci dobiega końca, ale kontynuowane będzie zwiększanie powierzchni sklepów ze względu na rozwój segmentu RTV/AGD. Z kolei część franszyzowa sieci ma dążyć ku modelowi agencyjnemu.

Ponadto Komputronik Biznes, czyli ramię grupy w segmencie przedsiębiorstw, ma osiągnąć 150 mln zł przychodów w całym r.fin. i grupa liczy na dwucyfrową dynamikę tego podmiotu w kolejnym roku.

W I poł. r.fin. 2014/2015 (1 kwietnia - 30 września 2014) skonsolidowane przychody ze sprzedaży Komputronika sięgnęły 1.008,15 mln zł wobec 783,16 mln zł rok wcześniej.

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.

(ISBnews)

d1bu754

Podziel się opinią

Share
d1bu754
d1bu754