Trwa ładowanie...
d45b8ow

Komunikat zespołu ds. wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej: Pokażcie dowody albo przeproście

...

d45b8ow
d45b8ow

28.09. Warszawa - Zespół ds. wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej informuje:

Pokażcie dowody albo przeproście!

Szanowni Państwo po ujawnieniu przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie zeznań tzw. ekspertów Macierewicza okazało się, że żadna z tych osób nie posiada kwalifikacji do autorytarnego wypowiadania się co do przyczyn katastrofy.

Pomimo, iż lansowane przez zespół parlamentarny alternatywne teorie są ze sobą sprzeczne i nie ma żadnych dowodów na ich potwierdzenie nadal jesteśmy świadkami kampanii kłamstw i oszczerstw, także personalnych wymierzonych w członków Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych.

d45b8ow

Obserwując jakie komunikaty przekazuje w swoich wystąpieniach poseł Antoni Macierewicz niestety odnosimy wrażenie, że fakt, iż nie zna się On na lotnictwie i wyjaśnianiu katastrof lotniczych nie ma dla Niego żadnego znaczenia. Poseł Macierewicz kieruje swoje słowa do określonych osób przede wszystkim będących Jego potencjalnymi wyborcami. To skrajna nieodpowiedzialność w tak ważnej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo lotnicze naszego kraju.

Jeżeli tzw. eksperci posła Antoniego Macierewicza i On sam są w posiadaniu dowodów, które wskazują na inne niż ustalone przez tzw. komisję Millera przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem powinni jak najszybciej przedstawić je prokuraturze lub Komisji Badań Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Nie rozumiemy, dlaczego tego nie zrobili do tej pory np. podczas wspomnianych przesłuchań, które zostały upublicznione.

Zgodnie ze swoim regulaminem zespół parlamentarny powinien wspierać instytucje prowadzące postępowania w tej sprawie i inicjować zmiany prawne mające zapobiegać podobnym katastrofom. Zamiast tego obserwujemy cyniczną walkę polityczną. Z ubolewaniem obserwujemy także jak w tego typu działania angażują się pojedyncze osoby świata nauki.

Przypominamy, że od pół roku zwracamy się do zespołu parlamentarnego z prośbą o przedstawienie materiałów źródłowych na podstawie których formułują swoje tezy. Do tej pory żadnych dokumentów nie otrzymaliśmy.

d45b8ow

Obecnie wypracowywana jest formuła konferencji naukowej, na której pod patronatem Polskiej Akademii Nauk wszystkie zainteresowane osoby, po przedstawieniu referatów opartych na materiałach źródłowych, będą mogły je zaprezentować i poddać ocenie szerokiemu gronu świata nauki.

Zwracamy się do zespołu parlamentarnego, przewodniczącego Antoniego Macierewicza i Jego ekspertów aby zachowali powagę instytucji, które reprezentują i osobisty honor.

Pokażcie dowody na swoje teorie albo zakończcie prace swojego zespołu i przeproście za to, że przez ponad trzy lata wprowadzacie w błąd opinię publiczną i media. Postawcie honor nauki i polskiego naukowca nad polityczne interesy. Miejsce na naukową dyskusję jest u boku specjalistów, a nie polityków.

d45b8ow

Zespół do spraw wyjaśniania opinii publicznej treści informacji i materiałów dotyczących przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d45b8ow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45b8ow