Trwa ładowanie...
mleczarnia
12-09-2017 10:23

Koniec jednego z największych zakładów mleczarskich na Wybrzeżu. Spółdzielnia w likwidacji

Produkcja w działającej od początku lat 80. W Spółdzielni Mleczarskiej Polmlek-Maćkowy zostanie wygaszona do końca roku. Pracę straci 200 pracowników.

Share
Koniec jednego z największych zakładów mleczarskich na Wybrzeżu. Spółdzielnia w likwidacjiŹródło: 123RF.COM
d4aje5t

Oficjalnym powodem decyzji o likwidacji zakładu miały być słabe wyniki finansowe. Nieoficjalnie mówi się jednak sprzedaży terenów należących do Spółdzielni deweloperowi – pisze portal trójmiasto.pl

W związanej z Gdańskiem Spółdzielni Mleczarskiej Polmlek-Maćkowy zatrudnionych było 208 pracowników na umowy o pracę z czego 125 osób na czas nieokreślony. Ci ostatni otrzymali już wypowiedzenia. Jak pisze portal, "Solidarność" działająca w Spółdzielni wystąpiła o wyższe odprawy dla wszystkich zwalnianych pracowników. Władze zakładu odmówiły.

Część pracowników ma szansę na zatrudnienie w innych zakładach Grupy Polmlek w Makowie Mazowieckiem, Grudziądzu albo Raciążu, co oznacza, że będą one oddalone od Gdańska nawet o 300 kilometrów.

Płaca minimalna w górę. Nowa stawka od 2018 roku

Do Mazowieckiej Spółki Mleczarskiej SA w Makowie Mazowieckiem i Polmleku Raciąż mają zostać przeniesione maszyny z likwidowanego zakładu. Inne pójdą na sprzedaż, informują lokanle media.

Decyzja o zamknięciu Spółdzielni Mleczarskiej Polmlek-Maćkowy zapadła w sierpniu na walnym zgromadzeniu, ale produkcja ma zostać wygaszona do końca roku.

d4aje5t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aje5t
d4aje5t