Trwa ładowanie...
d27uf89

Koniec z tanimi zakupami na Aliexpress. Rząd szykuje nowe podatki

Jak podaje radiozet.pl, rząd przygotowuje przepisy, które mają uszczelnić VAT w międzynarodowym e-handlu. Jeśli nowy projekt zostanie przyjęty, Aliexpress przestanie być tanią alternatywą dla Allegro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nadchodzi koniec tanich zakupów na Aliexpress
Nadchodzi koniec tanich zakupów na Aliexpress (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, Fot: SOPA Images)
d27uf89

Z informacji radiozet.pl wynika, że rząd planuje opodatkować zagraniczne e-zakupy. Oznacza to koniec dla tanich zakupów na Aliexpress.

Rząd tłumaczy, że uszczelnienie VAT-u w międzynarodowym e-handlu ma tak naprawdę na celu dostosowanie przepisów panujących w Polsce do tych unijnych. Unia Europejska przyjęła pakiet VAT e-commerce, który ma zapobiegać unikania podatku od wartości dodanej w przypadku dokonywania zakupów przez sieć za granicą.

Dlatego Polska i państwa członkowskie UE muszą wdrożyć w krajowych przepisach podatkowych rozwiązania, które przewidziane są w pakiecie VAT e-commerce. Celem pakietu jest pokonanie barier, w tym uszczelnienie VAT, w transgranicznym handlu elektronicznym pomiędzy przedsiębiorcami i konsumentami.

d27uf89

ZUS będzie jak biuro rachunkowe. Czeka nas rewolucja

Nowe przepisy mają poprawić efektywność poboru VAT-u z produktów zakupionych przez internet, które sprowadzane są do Unii Europejskiej z państw trzecich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27uf89

Podziel się opinią

Share
d27uf89
d27uf89