Trwa ładowanie...
d6nk82c

Konkurs Kraków Business Starter wyłoni najlepsze start-upy

Rozpoczęła się 3. edycja konkursu Kraków Business Starter (KBS) adresowanego do młodych osób, którzy mają pomysł na firmę."Dzięki konkursowi chcemy rozwijać krakowskie środowisko startupowe" - mówi Sebastian Kolisz z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Share
d6nk82c

Konkurs daje szansę na bezpłatne rozpoczęcie biznesu w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości, pod okiem specjalistów oraz rozwoju swoich kompetencji i umiejętności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. W tegorocznej edycji pula nagród wynosi ponad 100 tys. zł. Organizatorzy spodziewają się ponad 200 zgłoszeń.

Swoje pomysły na projekt biznesowy studenci i absolwenci krakowskich uczelni mogą zgłaszać do 4 maja. Należy wypełnić formularz on-line znajdujący się na stronie internetowej www.krakowbusinessstarter.pl.

W ramach konkursu uczestnicy otrzymają pakiet szkoleniowy wraz z dodatkowymi warsztatami, poprowadzonymi przez praktyków biznesowych. W drugim etapie, tzw. okresie inkubacji trwającym pół roku 10 uczestników będzie miało możliwość zweryfikować i przetestować swój pomysł na biznes. W ramach programu każdy start-up otrzyma osobowość prawną, dzięki czemu nie będzie musiał płacić składek ZUS, a także obsługę księgową oraz prawną, dostęp do przestrzeni biurowej, mentoring oraz możliwość uczestnictwa w wydarzeniach i spotkaniach organizowanych przez AIP Kraków.

Po okresie bezpłatnej inkubacji, cztery najlepsze projekty otrzymają nagrody w wysokości 10 tys. zł. Wyboru zwycięzców dokona komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli AIP Kraków oraz szwajcarskiej korporacji bankowej UBS.

W poprzednich edycjach konkursu zgłoszono ponad 300 projektów. W zeszłym roku zwycięzcami zostały start-upy: Ness, wdrażający innowacyjną metodę mycia samochodów prawie bez użycia wody oraz portal społecznościowy doitbetter.pl umożliwiający rywalizację użytkowników.

d6nk82c

Podziel się opinią

Share
d6nk82c
d6nk82c