Trwa ładowanie...
dcn6phk

Konsalnet liczy na 5 tys. użytkowników aplikacji mPanic do końca roku

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Konsalnet wprowadził na rynek pierwszą w Europie aplikację mobilną zapewniającą szybki dostęp do systemów monitoringu. Spółka...

Share
dcn6phk

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Konsalnet wprowadził na rynek pierwszą w Europie aplikację mobilną zapewniającą szybki dostęp do systemów monitoringu. Spółka szacuje, że do końca roku z aplikacji o nazwie mPanic skorzysta 5 tys. z ponad 60 tys. jej klientów, poinformował prezes Adam Śliwiński.

"Naszym celem jest 5 tys. użytkowników aplikacji mPanic do końca tego roku. Już teraz, po dwóch tygodniach od uruchomienia aplikację pobrało ponad tysiąc naszych klientów, a połowa z nich użytkuje ją" - powiedział Śliwiński podczas konferencji prasowej.

Aplikacja mobilna mPanic umożliwia kontrolowanie systemów alarmowych poprzez urządzenia mobilne, zapewniając użytkownikowi 24h dostęp do informacji na temat stanu monitorowanych przez użytkownika. Użytkownicy alarmu mogą zdalnie, z dowolnego miejsca sprawdzić np. czy ich firma już została otwarta, zamknięta, bądź czy ich pociecha wróciła bezpiecznie ze szkoły do domu. Za pomocą aplikacji można również przywołać dokładną, godzinową historię uzbrojeń i rozbrojeń alarmu. Aplikacja została wyposażona w przycisk antynapadowy.

dcn6phk

Jak podkreślił Śliwiński, głównym motorem opracowania aplikacji byli sami klienci Konsalnetu. Nie wyklucza jednak, że firma udostępni ją na rynku innym podmiotom.

"Chcieliśmy, aby klient miał aplikację, która nie wymaga dodatkowych logowań. Aplikacja jest bezpłatna i jest unikalnym - nawet w skali światowej systemem zarządzania monitoringiem. Na razie zaoferowaliśmy ją wyłącznie naszym klientom, ale nie wykluczamy, że w przyszłości będziemy mogli ją zaoferować innym firmom" - podkreślił Śliwiński.

Obecnie z aplikacji mogą korzystać użytkownicy smartfonów z systemem Android oraz telefonów z wersją na system iOS.

Konsalnet Holding świadczy usługi we wszystkich istotnych segmentach rynku ochrony, tj. w ochronie fizycznej, monitoringu i "cash handling". Grupa zapewnia ochronę fizyczną ponad 3200 obiektów, a usługi monitoringu świadczone są dla ponad 50 tys. obiektów. Liczba klientów indywidualnych Konsalnetu przekracza 60 tys. osób. W ofercie spółki jest także monitoring satelitarny pojazdów. Wśród klientów grupy kapitałowej są między innymi największe banki w Polsce, sieci handlowe, obiekty użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe, a także jednostki wojskowe.

Inwestorem strategicznym Konsalnetu jest obecnie fundusz Value 4 Capital Eastern Europe PL.

(ISBnews)

dcn6phk

Podziel się opinią

Share
dcn6phk
dcn6phk