Trwa ładowanie...
d3vbqoh

Konsorcjum Stali liczy, że w '12 powtórzy wynik 1,5 mld zł przychodów z '11, choć I kw. będzie

18.04. Kraków (PAP) - Konsorcjum Stali sądzi, że wypracowanie w 2012 roku 1,5 mld zł przychodów jest niezagrożone. Powalczy też o zwiększenie rentowności netto do 2 proc. Pierwszy...

d3vbqoh
d3vbqoh

18.04. Kraków (PAP) - Konsorcjum Stali sądzi, że wypracowanie w 2012 roku 1,5 mld zł przychodów jest niezagrożone. Powalczy też o zwiększenie rentowności netto do 2 proc. Pierwszy kwartał był dla Konsorcjum gorszy w ujęciu rdr, II kwartał daje jednak nadzieję na wzrost sprzedaży - poinformował na konferencji prasowej Robert Wojdyna, prezes Konsorcjum Stali.

"1,5 mld zł przychodów to jest poziom osiągnięty w dobrym roku (2011 - PAP), kiedy nie wszystkie nasze oddziały działały jeszcze na 100 proc. W tym roku poziom ten jest do zrobienia. Myślę, że 1,5 mld zł sprzedaży nie jest zagrożone" - powiedział podczas konferencji Robert Wojdyna, prezes Konsorcjum Stali.

Dodał, że spółka powalczy w 2012 r. o rentowność netto na poziomie 2 proc.

"Średnia rentowność netto w naszej branży to 2-2,5 proc. W zeszłym roku spadliśmy poniżej 2 proc (1,8 proc. - PAP). Chcielibyśmy wrócić do tego standardu 2-2,5 proc. W tym roku będzie jednak o to trudno i będziemy raczej walczyć o 2 proc." - poinformował.

d3vbqoh

W opinii prezesa, I kwartał 2012 r. będzie gorszy rdr ze względu na efekt wysokiej bazy z I kwartału ubiegłego roku.

"Styczeń był świetny. Potem w lutym pogoda się popsuła i sprzedaż zmniejszyła się o połowę, a w marcu nie udało się już tego nadrobić. Jeśli chodzi o tonaż, I kwartał będzie gorszy rdr o 25 proc." - powiedział.

"II kwartał zaczął się normalnie i myślę, że sprzedaż będzie cały czas rosła" - dodał.

Po czterech kwartałach 2011 roku Konsorcjum Stali miało 1,46 mld zł skonsolidowanych przychodów, 38,9 mln zł zysku operacyjnego i 25,66 mln zł zysku netto.(PAP)

jow/ mto/ ana/

d3vbqoh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vbqoh