Trwa ładowanie...
dz806jq
29-09-2016 12:11

Konsorcjum z Budimeksem ma warunkową umowę na EC w Wilnie za 178 mln euro netto

Warszawa, 29.09.2016 (ISBnews) - Konsorcjum w składzie Budimex (partner konsorcjum z udziałem 48,46%), Steinmüller Babcock Environment GmbH (lider) oraz UAB Kauno dujotiekio statyba (partner) zawarło umowę warunkową na budowę nowej elektrociepłowni w Wilnie - Lot 1 na zlecenie JSC "Vilniaus kogeneracin jgain" za 178,29 mln euro netto, podał Budimex.

dz806jq

"Zakres prac powierzony konsorcjum obejmuje budowę nowej elektrociepłowni, w skład której wchodzi: kocioł rusztowy przystosowany do spalania paliwa alternatywnego (RDF, odpady komunalne, biomasa) o wydajności 31,5 ton/h (70 MWth) wraz z instalacją oczyszczania spalin i systemami pomocniczymi oraz maszynownia dla turbin parowych o mocy 20 MWe (część spalania odpadów) i 70 MWe (dla części spalania biomasy) wraz z wyprowadzeniem mocy oraz systemem odprowadzenia ciepła sieciowego dla miasta Wilno" - czytamy w komunikacie.

Umowa ma charakter warunkowy. Polecenie rozpoczęcia prac nie zostanie wydane, jeżeli zamawiający w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy nie uzyska środków finansowych na realizację kontraktu. W przypadku wydania polecenia wykonawca będzie miał 32 miesiące na realizację robót, podano również.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2015 r. Budimex miał 5,13 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

dz806jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz806jq