Trwa ładowanie...

Kontynuacja wzrostów w Europie - popołudniowy komentarz walutowy

Dzisiejsza sesja na europejskich parkietach rozpoczęła się w bardzo dobrych nastrojach. Wynika to po części z wczorajszego handlu na Wall Street, gdzie obserwowaliśmy spore odbicie i indeksy zakończyły sesję na ponad jednoprocentowych plusach.

Share
Kontynuacja wzrostów w Europie - popołudniowy komentarz walutowy
Źródło: Fotolia, Fot: luchschen_shutter
d1ielug

Na rynkach akcyjnych po raz pierwszy obserwowaliśmy mocniejsze odbicie po bardzo słabym początku tego roku. Na Wall Street główne indeksy zyskały ok. 1% Odbicie było widoczne także w Europie, gdzie pod wpływem mocnego spadku inflacji, rynki żyją nadziejami na rozszerzenie QE przez EBC. Pośród sektorów najlepiej radził sobie sektor dóbr konsumenckich po plotkach o możliwych dalszych przejęciach przez fundusz 3G i Warrena Buffeta. Akcje tego sektora mocno rosną pod wpływem informacji, iż z grona jego spółek może pochodzić kolejny cel funduszu 3G Capital Partners, który w ubiegłym roku razem z W.Buffetem przejął firmy Heinz i Tim Hortons. Dzisiejsza sesja w Europie przebiega także w pozytywnych nastrojach i wydaje się, że rynki nadal żyją spekulacjami dotyczącymi działań ze strony Europejskiego Banku Centralnego. Najbliższe posiedzenie EBC odbędzie się 22 stycznia i być może właśnie wtedy dojdzie do podjęcia ostatecznych decyzji, które oczekuje rynek.

Na warszawskim parkiecie drugi dzień z rzędu mamy silne wzrosty. Indeks dwudziestu największych spółek rośnie obecnie o 1,53%, a wśród jego komponentów najlepiej radzą sobie JSWJSW (Zobacz notowania spółki »), KernelKernel (Zobacz notowania spółki ») oraz LPPLPP (Zobacz notowania spółki »). Traci jedynie PGE, które znajduje się -0,03% po kreską.

Łukasz Banach
Młodszy Analityk Rynków Finansowych
XTB

d1ielug

Podziel się opinią

Share
d1ielug
d1ielug