Trwa ładowanie...
d4m0n94

Kopacz wręczyła dyplomy laureatom konkursu stażowego MSP

Premier Ewa Kopacz wręczyła w środę dyplomy laureatom konkursu stażowego Ministerstwa Skarbu Państwa. Podziękowała laureatom za ich ciężką pracę na studiach, za wiedzę i zapał; wyraziła też nadzieję, że będą wspierać działalność spółek, w których odbędą staże.

Share
d4m0n94

Na konkurs "Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!" przysłano ok. 1,5 mln aplikacji. Premier wręczyła dyplomy stu laureatom, którzy dostali szansę odbycia staży w dużych spółkach Skarbu Państwa.

Premier wyraziła nadzieję, że duża część laureatów otrzyma w nich zatrudnienie po zakończeniu stażu.

Podziękowała uczestnikom konkursu za ich ciężką pracę na studiach oraz za wiedzę i zapał; wyraziła też nadzieję, że będą oni wspierać działalność spółek, w których odbędą staże, a także, że będą "motorem do tworzenia nowych przestrzeni, nowych pomysłów".

d4m0n94

"Bądźcie dumni z kraju, który daje wam szansę. Reszta zależy od was" - podkreśliła Kopacz.

Podczas uroczystości premier zwróciła uwagę na sukces producentów gry "Wiedźmin". Jak powiedziała, mimo młodego wieku dzięki swojej pasji twórcy gry osiągnęli międzynarodowy sukces. "Ta firma i przedsiębiorczość tych młodych ludzi pokazują, że to właśnie do Polski przyjeżdżają ci zdolni animatorzy, programiści, którzy tu znajdują swoje miejsce zatrudnienia" - mówiła szefowa rządu.

W uroczystości wziął udział również minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Jego zdaniem proces rekrutacji na staże pokazał, że laureaci konkursu mają wysokie kompetencje, które byłyby docenione również za granicą. "Dziękuję wam, że wybraliście Polskę, i że chciejcie swoimi talentami, swoją pracowitością służyć rozwojowi polskiej gospodarki" - mówił minister.

Zapowiedział, że na przełomie września i października odbędzie się kolejna edycja konkursu dedykowana szerszej grupie odbiorców.

d4m0n94

Podziel się opinią

Share
d4m0n94
d4m0n94