Trwa ładowanie...

Korekta rozkładu jazdy na kolei. Największe zmiany dotyczą Mazowsza i Małopolski

Przez rok nieczynny będzie odcinek między stacjami Warszawa - Gdańska a Warszawa Zachodnia. Pociągi z Legionowa będą kończyć bieg na pierwszym z tych dworców.

Korekta rozkładu jazdy na kolei. Największe zmiany dotyczą Mazowsza i MałopolskiŹródło: Eastnews, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d1mtwv3
d1mtwv3

W niedzielę weszła w życie korekta rozkładu jazdy na kolei. To pierwsza z kilku zaplanowanych zmian po wejściu w życie rocznego rozkładu jazdy w grudniu zeszłego roku.

Największe zmiany dotyczą mieszkańców województwa mazowieckiego i małopolskiego. W niedzielę rozpoczął się remont linii obwodowej stolicy. Jak mówi Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych organizacja ruchu pociągów zostanie zmieniona. Przez rok nieczynny będzie odcinek między stacjami Warszawa - Gdańska a Warszawa Zachodnia. Pociągi z Legionowa będą kończyć bieg na pierwszym z tych dworców.

Zmiany czekają też mieszkańców Krakowa i okolic. Z powodu inwestycji na torach niektóre pociągi zmienią godziny kursowania, inne zmienią trasę. Przyczyną jest modernizacja trasy z Krakowa do Katowic, a także budowa łącznicy Kraków - Zabłocie. Na zmiany muszą się też przygotować pasażerowie korzystający z linii Warszawa - Radom, na której trwają prace modernizacyjne.

W niedzielę na największych dworcach w kraju obecni są mobilni informatorzy, którzy pomagają pasażerom odnaleźć właściwe połączenia. Kolejna korekta rozkładu jazdy na kolei zostanie wprowadzona w czerwcu.

d1mtwv3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mtwv3