Trwa ładowanie...
waluty

Korekta wzrostów czy powrót do maksimów końca czerwca?

Zawirowania na rynku walutowym osłabiają polskiego złotego, nie pomogły nawet dobre dane o PKB. Inwestorzy dalej spekulują o możliwym zakończeniu programu QE3 we wrześniu. Po serii danych z piątku, tydzień rozpoczynamy z pustym kalendarzem makroekonomicznym.

Share
Korekta wzrostów czy powrót do maksimów końca czerwca?
Źródło: internetowykantor.pl
d1zuecy

Wykres kursu średniego CHF/PLN, za okres od 19.05.2013 do 19.08.2013

Kurs CHF/PLN po tym jak osiągnął maksimum na poziomie 3,5540, porusza się w trendzie spadkowym w ramach wyrysowanego trójkąta. W piątek zostało przełamane wsparcie w postaci górnego ograniczenia trójkąta, jednakże kurs momentalnie zaczął testować ten sam poziom od drugiej strony. Nadchodzące dni pokażą czy jest to trwała zmiana trendu na tej parze, czy po prostu spowolnienie spadków. Oporem przed dalszymi wzrostami będzie poziom 3,4500, czyli ostatnie maksima kursowe, natomiast wsparciem jest przecięta linia trendu spadkowego na poziomie 3,4100.

(fot. internetowykantor.pl)
Źródło: (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego USD/PLN, za okres od 19.05.2013 do 19.08.2013

d1zuecy

Kurs USD/PLN od połowy lipca porusza się dynamicznie w dół. Obecnie dynamika tego ruchu zwolniła, jednakże w dalszym ciągu można mówić o trendzie spadkowym na tej parze walutowej. W przypadku kontynuacji tego ruchu wsparcie stanowić będzie 3,1250 czyli linia łącza lokalne minima kursowe. W przypadku ruchu w górę najbliższym oporem jest linia łącząca lokalne maksima kursowe przebiegająca na poziomie 3.2050.

(fot. internetowykantor.pl)
Źródło: (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego GBP/PLN, za okres od 19.05.2013 do 16.08.2013

Kurs GBP/PLN po testowaniu dolnego ograniczenia szerokiego kanału zawrócił i skierował się ku górze formacji. Wsparcie w tym momencie stanowi poziom 4,8500 czyli minima z ostatniego ruchu. W przypadku ruchu w górę oporem powinien być poziom 4.9700.

d1zuecy

Marcin Rogalski
FX Dealer
Internetowykantor.pl

| Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu internetowykantor.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią “rekomendacji” lub “doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Zgodę autorów na publikację raportów można uzyskać pisząc na adres biuro@internetowykantor.pl. |
| --- |

d1zuecy

Podziel się opinią

Share
d1zuecy
d1zuecy