Trwa ładowanie...
d21pha2

Koronawirus. Polacy rzucili się na suplementy

Produkty zdrowotne oraz suplementy znalazły się na szczycie listy zakupowej Polaków w czasie pandemii koronawirusa. Nie oszczędzamy na zdrowiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszelkie produkty zdrowotne, a w tym leki bez recepty i suplementy diety to największy wygrany czasu pandemii.
Wszelkie produkty zdrowotne, a w tym leki bez recepty i suplementy diety to największy wygrany czasu pandemii. (Getty Images)
d21pha2

Wszelkie produkty zdrowotne, a w tym leki bez recepty i suplementy diety to największy wygrany czasu pandemii - pisze "Rzeczpospolita". Według Consumer Confidence Index, zleconego przez dziennik badania Nielsena analizującego zakupy Polaków w pierwszych dziesięciu tygodniach pandemii to właśnie na te produkty wydaliśmy najwięcej pieniędzy.

Czytaj: Świat zmieni się przez koronawirusa. "Zakupy w maseczkach i rękawiczkach jednorazowych

Wzrost zakupów w skali roku sięgnął 40 proc. - podaje "Rz". W przeciwieństwie to szału zakupowego pierwszych dni ograniczeń, kiedy królowały suche produkty spożywcze z których robiliśmy zapasy, większa dbałość o zdrowie zostanie z nami na dłużej.

Jak podkreśla dziennik, zarobili dystrybutorzy leków, a wśród nich giełdowa spółka Neuka, dystrybuująca leki do polskich aptek, która w I kwartale br. pochwaliła się 23–proc. wzrostem przychodów ze sprzedaży.

d21pha2

Zobacz: Zakup mieszkania. Czy warto przeczekać koronawirusa?

W marcu sprzedaż leków przeciwgorączkowych, przeciwzapalnych, przeciwbólowych czy wspomagających odporność była o 30–40 proc. wyższa niż zwykle - potwierdza na łamach dziennika Tomasz Podgórski, dyrektor finansowy i członek zarządu Adamed Pharma.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d21pha2

Podziel się opinią

Share
d21pha2
d21pha2