Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ikea dostarczy swoje produkty do automatów paczkowych

Już wkrótce pierwsi klienci sieci Ikea będą mogli odebrać swoje zamówienia w automatach paczkowych. Przedstawiciele firmy deklarują, że chcą uruchomić taką usługę w Polsce od jesieni 2020 roku.
Share
Ikea planuje uruchomienie systemu click&collect jesienią 2020 roku.
Ikea planuje uruchomienie systemu click&collect jesienią 2020 roku.Źródło: Istock
d2l2f9n

- Pracujemy nad wdrożeniem różnych usług dotyczących dostaw ułatwiających klientom wygodne zakupy, zarówno w odbieraniu małych paczek z artykułami z naszego asortymentu wyposażenia wnętrz, jak również myślimy nad rozwiązaniem dopasowanym do wielkości naszych płaskich paczek z meblami - przekazała portalowi wiadomoscihandlowe.pl Aneta Gil, liderka ds. komunikacji zewnętrznej Ikea Retail. To właśnie ten portal jako pierwszy poinformował o nowej usłudze sieci.

Sieć rozpoczęła już rozmowy z dostawcami maszyn paczkowych działających na terenie Polski.

Pierwsi klienci będą mogli odebrać swoje zamówienia z maszyn jesienią 2020 roku. Wtedy też ma stanąć pierwsza maszyna paczkowa przy sklepie sieci zlokalizowanym na warszawskim Targówku.

d2l2f9n

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Tadeusz Gołębiewski: "obrót niższy o 25 procent"

Portal wiadomoscihandlowe.pl podaje również, że z maszyn kupujący odbiorą nie tylko małogabarytowe towary, ale także te nieco większe. Wszystko po to, by korzystający z usługi click&collect nie musiał wchodzić do sklepu.

Przyspieszenie prac nad usługą odbioru zamówienia z automatu spowodowała pandemia koronawirusa w Polsce. A zainteresowanie produktami Ikei jest spore. Jak informowaliśmy na WP Finanse, w pierwszym dniu po poluzowaniu restrykcji wobec sklepów wielkopowierzchniowych, pod punktami sieci zbierały się kolejki na kilkadziesiąt osób.

d2l2f9n

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d2l2f9n

Podziel się opinią

Share
d2l2f9n
d2l2f9n