Trwa ładowanie...

Koronawirus. Włochy - 150 przypadków zakażeń wirusem. Podjęto "drastyczne środki bezpieczeństwa"

Koronawirus. We Włoszech stwierdzono już ponad 150 przypadków zakażeń. Trzy osoby zmarły. Część rejonów na północy wprowadziło także "drastyczne środki" bezpieczeństwa.

Koronawirus. Włochy - 150 przypadków zakażeń wirusem. Podjęto "drastyczne środki bezpieczeństwa"Źródło: PAP, fot: Liu Kun
d1sur3n

Koronawirus. Włochy - 150 przypadków zakażeń wirusem. Podjęto "drastyczne środki bezpieczeństwa"

Polski konsulat w Mediolanie apeluje do "rodaków mieszkających i przebywających w Italii o stosowanie się do zaleceń włoskich służb oraz o zachowanie środków ostrożności". Koronawirus zbiera we Włoszech żniwo, a władze 11 gmin znajdujących się w dwóch północnych regionach - Lombardii i Wenecji Euganejskiej - uznano za "czerwoną strefę" i zamknięto.

Oglądaj: Koronawirus we Włoszech. Pustki na ulicach miast

Koronawirus sprawił, że ceny środków dezynfekcyjnych i maseczek ochronnych we Włoszech podrożały nawet o 1700 proc. Organizacja obrony praw konsumentów ostrzega jednocześnie przed drastycznymi podwyżkami w sklepach internetowych.

Do tej pory w Chinach kontynentalnych odnotowano 77 150 zakażeń groźnym wirusem, w tym 2 592 przypadki śmiertelne. Koronawirus na świecie został odnotowany u blisko 79 tys. osób.

d1sur3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sur3n