Trwa ładowanie...

Korwin-Mikke: pozwę Hannę Gronkiewicz-Waltz

Kandydat na prezydenta Warszawy Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że jeśli wygra wybory, będzie dążył do zmniejszenia opłat za użytkowanie wieczyste gruntów. Chce też pozwać prezydent miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz w związku z budową stadionu Legii.

Korwin-Mikke: pozwę Hannę Gronkiewicz-WaltzŹródło: WP.PL
dahjf76
dahjf76

Korwin-Mikke skrytykował wprowadzoną w stolicy w obecnej kadencji samorządowej - jak mówił - prawie dwudziestokrotną podwyżkę opłat za użytkowanie wieczyste gruntów. W jego ocenie jest ona szczególnie dotkliwa dla emerytów i ludzi biednych.

- Podwyżką opłaty za użytkowanie wieczyste Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz radni PO i SLD pozbawili wielu warszawskich emerytów jednej miesięcznej emerytury rocznie - powiedział Korwin-Mikke.

Zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, będzie dążył do obniżenia opłat za użytkowanie wieczyste, m.in. poprzez zarządzenie nowej wyceny gruntów. Obecna wycena - jego zdaniem - została zrobiona w okresie szczytu cen gruntów. W ocenie Korwin-Mikkego nowe wyceny mogą być nawet o 30% niższe.

Kandydat zapowiedział też, że będzie dążył do zlikwidowania użytkowania wieczystego. - Jak najwięcej gruntów trzeba sprywatyzować na preferencyjnych warunkach dla ich obecnych użytkowników - powiedział Korwin-Mikke.

Skrytykował też urzędującą prezydent za sprawę budowy nowego stadionu Legii. - To niedopuszczalne, żeby pieniądze ze wspólnej kasy szły na budowę jednego stadionu. Przecież za to można było wybudować kilka stacji metra - powiedział Korwin-Mikke. - Ja spróbuję ją za to przed sąd postawić - dodał.

Korwin-Mikke kandyduje na prezydenta Warszawy z listy Ruchu Wyborców Janusza Korwin-Mikkego.

dahjf76
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dahjf76