Trwa ładowanie...

Kosiniak-Kamysz o świadczeniu dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Minister pracy chce jak najszybszego wprowadzenia przepisów podnoszących świadczenia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Projekt o stopniowym zrównaniu świadczenia do poziomu pensji minimalnej jest gotowy.

Kosiniak-Kamysz o świadczeniu dla rodziców dzieci niepełnosprawnychŹródło: PAP/Leszek Szymański
d19p2q6
d19p2q6

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił na konferencji, że ma nadzieję, iż uda się wprowadzić przepisy drogą parlamentarną, gdyż jest ona o wiele szybsza niż rządowa. Jutro, mówił szef resortu pracy i polityki społecznej, ten projekt zostanie oficjalnie przedstawiony szefowi rządu.- We wtorek odbędzie się posiedzenie posiedzenia Rady Ministrów, które może przesunąć wydatki na ten rok, tak by znaleźć potrzebne fundusze - mówił Kosiniak-Kamysz.

Jak dodał, potem nastąpi zwołanie sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Jej przewodniczący, wyjaśnił minister, deklaruje gotowość do jak najszybszego działania, tak, by projekt przedstawić posłom. Możliwe, że ustawa, zgodnie z zapowiedziami marszałek Sejmu Ewy Kopacz, zostanie rozpatrzona już na następnym posiedzeniu Sejmu.

Od minionej środy na sejmowym korytarzu koczuje grupa matek z niepełnosprawnymi dziećmi - domagają się natychmiastowego podniesienia świadczenia pielęgnacyjnego. Wczoraj wieczorem Donald Tusk spotkał się z protestującymi, ale do porozumienia nie doszło. Oferta premiera - od 1 maja tysiąc zł. netto - nie została zaakceptowana.

Donald Tusk zaproponował, żeby świadczenie dla rodzica opiekującego się niepełnosprawnym dzieckiem od 1 maja wynosiło tysiąc zł. netto, natomiast od stycznia 2015 1.200, a od stycznia 2016 1.300 na rękę.

(AS)

d19p2q6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19p2q6