Trwa ładowanie...

Kosmiczne zarobki prezesa firmy autobusowej. Zarabia więcej niż poseł

- Jak można porównywać pracę kierowcy do pracy kasjerki w sieci handlowej? – pyta prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Świerklaniec. I próbuje wyjaśnić, że w bardzo wysokich zarobkach jego zastępcy nie ma nic niestosownego. A mówimy o 26 tys. zł miesięcznie.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kosmiczne zarobki prezesa firmy autobusowej. Zarabia więcej niż poseł
Źródło: PAP
d1dlqpc

O zaskakująco wysokim wynagrodzeniu wiceprezesa Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Świerklańcu opinia publiczna dowiedziała się z jego oświadczenia majątkowego. W przeciwieństwie do reszty kadry kierowniczej spółki, musi je składać, gdyż jednocześnie pełni funkcję radnego.

Wiceprezes Stanisław Paks od kilku dni jest na urlopie, więc nie odpowiada dziennikarzom na pytanie, czy w zarobkach rzędu 316 tys. zł (wynagrodzenie za 2016 r.) nie widzi nic niestosownego. Próbę wybronienia go podjął prezes PKM Świerklaniec Grzegorz Wystemp.

d1dlqpc

- Nie widzę żadnego problemu, że tyle zarabia. Szefowie innych przedsiębiorstwo mają podobne zarobki, ale nie piastują stanowisk w urzędach miasta, więc ich oświadczenia są niejawne. W przypadku wiceprezesa, który jest radnym, było inaczej i zrobiło się wielkie halo – powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Zobacz też: 500 plus? To dwa duże problemy

Poproszony o skomentowanie narzekań szeregowych pracowników spółki na bardzo niskie zarobki, powiedział, że nie do końca jest to prawdą, ale nie może zdradzić szczegółów, gdyż może to naruszyć dobra osobiste pracowników. Dalsza część jego odpowiedzi wprawia w osłupienie.

d1dlqpc

- To nie jest prawda, to, co piszą w internecie. Jak można porównywać pracę kierowcy do pracy kasjerki w sieci handlowej? W ogóle wynagrodzenie do kobiety porównywać? - powiedział.
Na pytanie, czy płeć ma znaczenie przy ustalaniu wynagrodzenia, zareagował w sposób pogłębiający konsternację. - Mężczyzna porównuje siebie do słabej kobiety? Ja, jak się porównuję, to nie z kobietą, a z mężczyzną – brnął dalej.

Ciekawe, jaką linię obrony przyjmie wiceprezes Stanisław Paks, gdy wróci już do pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1dlqpc

Podziel się opinią

Share
d1dlqpc
d1dlqpc