Trwa ładowanie...
d1r15x7

Koszalin/ Firma produkująca systemy osłonowe chce zatrudniać

40 osób zamierza zatrudnić koszalińska firma Akant produkująca systemy osłonowe, która otrzymała niedawno zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Podstrefy Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Share
d1r15x7

Jak powiedział PAP w środę dyrektor generalny firmy Akant Robert Jaśkiewicz, budowa nowego zakładu produkcyjnego w Podstrefie Koszalin SSSE powinna zakończyć się pod koniec 2018 r. Początkowo znajdzie tu pracę 40 osób, ale później zatrudnienie wzrośnie nawet do 200 osób - dodał.

Jaśkiewicz podkreślał, że preferencyjne warunki oferowane przez strefy ekonomiczne są dla firmy "rozwiązaniem idealnym". "Cieszę się, że Koszalin dostrzega prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa takie, jak Akant, w dużej mierze ułatwiając przyspieszenie rozwoju naszej firmy, a co za tym idzie całego miasta" - powiedział Jaśkiewicz.

Firma zamierza zainwestować na terenie Podstrefy Koszalin SSSE około 5 mln zł. Spółka planuje postawić nowoczesny zakład produkcyjny. Wizytówką przedsięwzięcia ma być innowacyjny dział techniczno - wdrożeniowy, który ma tworzyć nowe wzory użytkowe i przemysłowe.

d1r15x7

Akant działa od 1998 r. i zajmuje się produkcją systemów osłonowych; to m.in. żaluzje, rolety, moskitiery, maty drewniane i markizy.

Podstrefa Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej funkcjonuje na powierzchni około 150 ha. W strefie pracuje łącznie ponad 1700 osób.

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE) to blisko 900 ha gruntów pod inwestycje, zlokalizowanych w 17 miejscach w dwóch województwach pomorskim i zachodniopomorskim.

SSSE wydała dotychczas ponad 126 zezwoleń na działalność, z czego ok. 79 jest aktywnych. W strefie prowadzonych jest obecnie blisko 60 projektów inwestycyjnych, a zatrudnionych jest tam blisko 3,8 tys. pracowników. Łączne nakłady w SSSE wyniosły 1,4 mld zł. 20 firm, które otrzymały zezwolenia na działalność w strefie w 2014 r., zadeklarowało inwestycje na poziomie 765 mln zł i utworzenie 417 nowych miejsc pracy.

d1r15x7

Podziel się opinią

Share
d1r15x7
d1r15x7