Trwa ładowanie...
d329xcr
20-11-2015 09:30

KRD: 2,5 tys. firm sprzedających online ma problem z regulowaniem należności

Warszawa, 20.11.2015 (ISBnews) - Spośród firm, które zajmują się sprzedażą online ponad 2,5 tysiąca trafiło już jako dłużnik do Krajowego Rejestru Długów (KRD), poinformował KRD.

Share
d329xcr

Wśród 2,5 tys. firm, które są odnotowane jako dłużnik w Krajowym Rejestrze Długów, znajdują się podmioty handlujące na Allegro (102 mln zł), jak i sklepy z własną witryną internetową, (14 mln zł), wynika z danych KRD.

"Te kwoty pokazują, że ryzyko natrafienie na niewypłacalny e-sklep jest całkiem spore. Jak pokazują ostatnie doświadczenia, nawet najbardziej renomowani e-sprzedawcy potrafią z dnia na dzień przestać dostarczać towary lub wypłacać pensje pracownikom" - powiedział prezes KRD Adam Łącki, cytowany w komunikacie.

Jak wynika z sondażu, przeprowadzonego przez IMAS International, dla Polaków z reguły ważne jest to, gdzie dokonują zakupów - 96% respondentów deklaruje, że istotna jest dla nich wiarygodność sklepu internetowego. Jednocześnie w czasie ostatniego roku tylko 32% klientów nie miało zastrzeżeń wobec sklepów internetowych, w których zrobili zakupy.

Najczęstsze uchybienia e-sklepów to przede wszystkim nieterminowe dostarczenie zakupów (36,5% ankietowanych), towar nie zgadzający się z opisem na stronie internetowej sklepu (27% przypadków), jest wybrakowany (11% wskazań) albo nie dociera w ogóle - z taką sytuacją w ostatnim roku spotkał się co 8. klient sklepów internetowych.
(ISBnews)

d329xcr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d329xcr
d329xcr