Trwa ładowanie...
d36i6qh

Kredyt Bank planuje dwucyfrowy zwrot z kapitału w '12, C/I ok. 55 proc. (opis)

09.11. Warszawa (PAP) - Kredyt Bank planuje dwucyfrowy zwrot z kapitału w 2012 roku i utrzymywanie wskaźnika kosztów do dochodów na poziomie około 55 proc.- poinformował na...

Share
d36i6qh

09.11. Warszawa (PAP) - Kredyt Bank planuje dwucyfrowy zwrot z kapitału w 2012 roku i utrzymywanie wskaźnika kosztów do dochodów na poziomie około 55 proc. - poinformował na konferencji Maciej Bardan, prezes spółki.

Bank chce utrzymywać współczynnik wypłacalności powyżej 10 proc.

"Chcemy zmienić filozofię biznesową. Do tej pory byliśmy bankiem produktowym, musimy zacząć budować relacje z klientami. Udział w rynku będziemy budowali w wybranych produktach" - powiedział Bardan.

"Dzięki tym działaniom chcemy zwiększyć efektywność operacyjną, jakość obsługi; chcemy dużo więcej czasu poświęcić na efektywne wykorzystanie kapitału i maksymalizację zysku" - dodał.

d36i6qh

Prezes poinformował, że bank chce skoncentrować się na bankowości detalicznej (klienci średniozamożni i zamożni), na rynku małych i średnich firm, oraz na średniej wielkości przedsiębiorstw.

Kredyt Bank planuje, że w 2012 roku jego udział w rynku kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw wzrośnie do 2 proc. z 0,5 proc. w 2009 roku, natomiast udział w rynku depozytów dla małych i średnich przedsiębiorstw wzrośnie do 3 proc. z 1 proc. w 2009 roku. W rynku depozytów dla średnich przedsiębiorstw Kredyt Bank planuje osiągnięcie 4 proc. udziału w rynku, a w rynku kredytowym dla tego segmentu chce utrzymać udział na poziomie 3,5 proc.

Zgodnie ze strategią w latach 2010-2012 liczba klientów bankowości przedsiębiorstw wzrosnąć ma o 10-12 tys. Rocznie bank chce pozyskiwać 500 nowych średnich przedsiębiorstw.

Bank zakłada, że będzie miał powyżej 6-proc. udział w rynku kredytów hipotecznych i około 4,1-proc. udział w rynku depozytów detalicznych.

d36i6qh

Zgodnie ze strategią Kredyt Bank chce utrzymać pozycję lidera w rynku funduszy inwestycyjnych z ochroną kapitału.

Bank planuje do końca II kwartału 2011 roku scentralizować proces udzielania kredytów hipotecznych.

Bank chce do końca 2012 roku zrealizować projekt optymalizacji sieci placówek i ujednolicić ich wizualizację.

Prezes poinformował na czwartkowej konferencji, że w IV kwartale koszty będą wyższe niż w III kwartale, kiedy wyniosły 235 mln zł.

"Koszty w IV kwartale mogą być wyższe niż w III kwartale, ale rok do roku koszty powinny być niższe w tym okresie" - powiedział Bardan.

Po trzech kwartałach 2010 roku wskaźnik kosztów do dochodów wynosi 56,3 proc., podczas gdy rok wcześniej wynosił 63,1 proc. W III kwartale 2010 roku C/I wynosił 54,4 proc.

Współczynnik wypłacalności banku wynosi 12,3 proc.(PAP)

seb/ ana/

d36i6qh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36i6qh