Trwa ładowanie...
d29ocmb

Kredyt Inkaso: Akcjonariusze nie prowadzą żadnych rozmów ws. połączenia z Bestem

Warszawa, 18.08.2016 (ISBnews) - Według wiedzy zarządu Kredyt Inkaso, akcjonariusze spółki nie prowadzą żadnych rozmów z Bestem na temat ewentualnego połączenia, poinformował prezes KI Paweł Szewczyk.

Share
d29ocmb

"Od momentu zerwania rozmów o parytecie i rozpoczęcia przez Best i Pana Borusowskiego kampanii publicznego szkalowania spółki i jej organów statutowych nie prowadziliśmy i nie prowadzimy żadnych rozmów w sprawie połączenia. Deklarowaliśmy publicznie, że jeżeli akcjonariusze porozumieją się między sobą, to zarząd nie będzie stał temu na przeszkodzie. Według naszej wiedzy, akcjonariusze nie prowadzą żadnych rozmów z Bestem. Tym bardziej, że Best zapowiadał na NWZ w kwietniu br., że nie ma zamiaru rozmawiać z akcjonariuszami i przejmować Kredyt Inkaso" - powiedział Szewczyk podczas czatu inwestorskiego zorganizowanego przez ISBnews.

Zaznaczył, że Best mógł włączyć się do licytacji już niemal od 12 miesięcy. "Ale tak naprawdę - jak widać - nie chciał i nadal nie chce, a akcjonariusze nie otrzymali od Besta żadnej konkretnej propozycji" - dodał prezes KI.

Na pytanie o decyzje co do terminów wezwania na akcje odparł, że określił je fundusz Waterland.

"Mając prawdopodobnie na względzie, aby w możliwie krótkim czasie po przeprowadzeniu pozytywnego due diligence dokonać transakcji. Wezwanie Waterlanda nie ogranicza nikogo do złożenia kontrwezwania" - dodał Szewczyk.

d29ocmb

We wtorek Waterland Private Equity Investments B.V. - fundusz private equity podwyższył cenę w wezwaniu na akcje Kredyt Inkaso do 25 zł za akcję z 22 zł. W wezwaniu, ogłoszonym pod koniec lipca, które zostało pozytywnie ocenione przez zarząd Kredyt Inkaso, holenderski fundusz zamierza nabyć 66% akcji spółki. Zapisy na sprzedaż 8 538 095 akcji potrwają do 29 sierpnia.

Waterland oferuje cenę 25 zł za akcję spółki w pierwszym okresie przyjmowania zapisów, tj. do 23 sierpnia. Stanowi to premię w wysokości 36,5% w stosunku do średniej ważonej wolumenem obrotu ceny giełdowej z okresu 3 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania. W drugim okresie przyjmowania zapisów, tj. od 24 sierpnia do 29 sierpnia, cena wynosi 20 zł za akcję.

Prezes i dyrektor finansowy KI zobowiązali się do dalszego zarządzania spółką przy wsparciu Waterland oraz do sprzedaży posiadanych przez siebie akcji w wezwaniu.

W ocenie Waterland, cena uwzględnia wysoką premię w stosunku do ceny akcji sprzed wezwania, które "stanowi świetną okazję biznesową zarówno dla akcjonariuszy instytucjonalnych, jak i inwestorów indywidualnych".

d29ocmb

Zamknięcie transakcji nastąpi pod warunkiem, że akcjonariusze Kredyt Inkaso złożą zapisy na sprzedaż ponad 60% akcji, a wzywający uzyska zgody właściwych organów antymonopolowych na nabycie akcji. Waterland złożył już w UOKiK wniosek o przejęcie kontroli nad Kredyt Inkaso. Planowany zakup akcji będzie pierwszą platformą inwestycyjną funduszu w Polsce i największą inwestycją w tym regionie Europy.

Na początku stycznia br. Kredyt Inkaso zakończyło negocjacje w sprawie połączenia z Best i Gamex oraz skierowało do Best pisemne wypowiedzenie umowy o współpracy. Best posiada bezpośrednio oraz pośrednio poprzez Actinium Inwestycje, Gamex Inwestycje oraz Gamex 4 268 134 sztuk akcji Kredyt Inkaso, uprawniających do wykonywania 32,99% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu KI. Best jest obecnie największym pojedynczym akcjonariuszem Kredyt Inkaso.

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

d29ocmb

Podziel się opinią

Share
d29ocmb
d29ocmb