Trwa ładowanie...
d416q1n

Kredyt Inkaso nabyło wierzytelności warte nominalnie 200 mln zł w Bułgarii

Warszawa, 12.05.2015 (ISBnews) - Kredyt Inkaso kupiło w Bułgarii portfel wierzytelności o łącznej wartości nominalnej blisko 200 mln zł. Spółka planuje dalszą ekspansję na południe Europy, poinformował menedżer ds. relacji inwestorskich w Kredyt Inkaso Kamil Karpicki.

Share
d416q1n

"Ta transakcja wywołała spore poruszenie w Sofii, z czego bardzo się cieszymy. Kupno portfela o tak dużej wartości to w tamtych stronach nowość i daje duże szanse na ożywienie bułgarskiego rynku długów" - powiedział Karpicki, cytowany w komunikacie.

Dodał, że to może być przełomowy rok dla spółki w Bułgarii. "Zwłaszcza, że poziom NPL kształtuje się na zadowalającym poziomie 17%, a to jasno pokazuje potencjał tamtejszego rynku" - wskazał.

Dzięki transakcji Kredyt Inkaso zyskało portfel 44 tys. nowych spraw. Są to przeterminowane długi detaliczne, podano również.

d416q1n

Obok Bułgarii, Kredyt Inkaso posiada także znaczące portfele w Rumunii i rozważa rozpoczęcie działalności w kolejnym kraju bałkańskim.

"Z naszych analiz wynika, że bałkański kraj, do którego chcemy wejść jest bardzo atrakcyjnym rynkiem, ale zbyt wąskim dla największych graczy" - powiedział Karpicki.

Jak wskazuje spółka, Polska z potencjałem sprzedażowym nowych portfeli na poziomie 15 mld zł coraz częściej znajduje się w polu zainteresowania największych graczy międzynarodowych. To z pewnością wzmoże konkurencję i presję na podwyżkę cen portfeli, a tym samym obniży ich rentowność. Dlatego mniejsze podmioty w starciu z gigantami muszą szukać dostępu do wierzytelności o konkurencyjnej cenie i rentowności. Receptą Kredyt Inkaso są działania na rynkach, które dają dobre zyski, ale póki co są omijane przez międzynarodowe podmioty.

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

d416q1n

Podziel się opinią

Share
d416q1n
d416q1n