Trwa ładowanie...
d2s5mbv
Informacja prasowa

Kredyt z 5-procentowym wkładem własnym tylko do końca roku. Spiesz się

Tylko do końca 2014r. osoby, które starają się o sfinansowanie zakupu nieruchomości mieszkalnej przez bank mogą liczyć na 95-procentowe kredyty hipoteczne. Od przyszłego roku minimalny wkład własny będzie wynosił już nie 5, ale 10%, a kolejnych latach jeszcze więcej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kredyt z 5-procentowym wkładem własnym tylko do końca roku. Spiesz się
(shutterstock)
d2s5mbv

Minimalny próg wkładu finansowego do hipotek będzie rósł

Zgodnie z rekomendacją S zarządzoną przez Komisję Nadzoru Finansowego 2014 to ostatni rok, w których obowiązuje 5-procentowy wkład do kredytów hipotecznych.

W 2015r., tj. za nieco ponad 30 dni każdy starający się o pożyczkę mieszkaniową klient będzie musiał pokryć przynajmniej 10% kosztów z własnej kieszeni.

d2s5mbv

Harmonogram wkładu własnego w kolejnych latach

Próg minimalnego wkładu własnego do hipotek będzie sukcesywnie rósł w kolejnych latach, odpowiednio w:

  • 2015r. osiągnie 10%,
  • 2016r. osiągnie 15%,
  • 2017r. osiągnie 20%.

Warto podkreślić, że wiele instytucji finansowych już dziś zdecydowało się na wprowadzenie znacznie wyższych barier niż te, które wynikają z rekomendacji S KNF'u. I tak np. ING Bank Śląski oczekuje od potencjalnego kredytobiorcy, że ten wniesie kapitał o wartości przynajmniej 20% już dziś (bank pokryje nie więcej niż 80% kosztów zakupu nieruchomości mieszkalnej).

Kredytobiorcom sprzyjają niskie stopy procentowe

Analitycy oceniają, że ze względu na kolejną obniżkę stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej Polacy nie powinni drastycznie odczuć rosnących barier wkładu własnego.

d2s5mbv

W porównaniu do IV. kw. 2014r., kredyty hipoteczne są dziś znacznie tańsze, a realne problemy z ich dostępnością zostały zmarginalizowane m.in. ze względu na wprowadzenie programu rządowych dopłat do kredytów Mieszkanie dla Młodych.

Także zdolność kredytowa Polaków sięga rekordowego poziomu, a to m.in. ze względu na poprawiającą się koniunkturę gospodarczą.

d2s5mbv

Podziel się opinią

Share
d2s5mbv
d2s5mbv