Trwa ładowanie...
d3pm603

KRRiT rozpoczyna przesłuchania do RN TVP i PR

17 kandydatów do Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej i 13 kandydatów do Rady Nadzorczej Polskiego Radia przesłucha Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Rozmowy kwalifikacyjne do RN Polskiego Radia rozpoczną się w środę, do RN TVP - w przyszłym tygodniu.

Share
d3pm603

Rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska poinformowała PAP, że członkowie rad nadzorczych zostaną wyłonieni w ciągu kilku tygodni. "Wszyscy kandydaci będą przesłuchani w połowie marca" - powiedziała. "Nie mamy presji czasowej, bo datą końca kadencji obecnej rady nadzorczej jest walne zgromadzenie, które jest organizowane zazwyczaj na przełomie maja i czerwca albo nawet w czerwcu" - dodała Twardowska.

O członkostwo w Radzie Nadzorczej Telewizji Polskiej ubiega się czterech obecnych jej członków: przewodniczący Stanisław Jekiełek, Tadeusz Kowalski, Barbara Misterska-Dragan i Leszek Rowicki.

Pozostali kandydaci to: sędzia Marzena Barańska, b. dyrektor Instytutu Polskiego w Berlinie Tomasz Dąbrowski, kierownik Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa Stanisław Dziedzic, dziennikarz Andrzej Janicki, b. członkini kadry zarządczej w spółce TVP Ewa Jaska, specjalista w Biurze Kontroli TVP Roman Korzewicz, przewodniczący obecnej RN Radia dla Ciebie i dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Juliusz Maliszewski, zastępczyni dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie Beata Ochmańska, b. wiceminister kultury Rafał Skąpski, członek obecnej RN Radia Kraków Dominik Skoczek, b. prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Ludwik Sobolewski, specjalista w dziedzinie prawa autorskiego Oskar Tułodziecki oraz radca prawny w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej Magdalena Wołek.

d3pm603

Pięciu z siedmiu obecnych członków Polskiego Radia ubiega się o kolejną kadencję: Janusz Adamowski, Artur Andrysiak, Jędrzej Skrzypczak, Marzenna Wojciechowska i Jan Wypych.

O członkostwo ubiegają się także: doradca zarządu TVP Jarosław Chałas, b. szef Kancelarii Sejmu Krzysztof Czeszejko-Sochacki, specjalista w dziedzinie własności intelektualnej Krzysztof Czyżewski, specjalista ze Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych Jarosław Lewandowski, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz, pełniący funkcje związane z nadzorem finansów Stanisław Wójcik, specjalista ze Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych Beata Zabuska oraz specjalista w dziedzinie prawa własności intelektualnej Łukasz Żelechowski.

Kandydaci na członków rad nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia są zgłaszani przez uczelnie akademickie. Konkurs na kandydata składa się z trzech etapów: weryfikacji formalnej, merytorycznej oceny wniosków oraz rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatami.

Rady nadzorcze spółek Telewizji Polskiej i Polskiego Radia liczą po siedmiu członków: pięciu wyłonionych w konkursie przeprowadzonym przez Krajową Radę oraz dwóch powołanych przez ministra kultury i Skarbu Państwa.

KRRiT przeprowadza także konkursy na członków rad nadzorczych 17 spółek rozgłośni regionalnych. Do tej pory powołała trzech z wymaganych czterech członków rad nadzorczych Radia Białystok i Radia Szczecin oraz pełen skład RN Radia Kielce. Trwa konkurs na nieobsadzone miejsca w rozgłośniach białostockiej i szczecińskiej.

d3pm603

Podziel się opinią

Share
d3pm603
d3pm603