Trwa ładowanie...
d15gfem
20-10-2015 15:06

Kruk kupi portfel wierzytelności od PKO BP o wartości nominalnej 718 mln zł

Warszawa, 20.10.2015 (ISBnews) - Grupa Kruk wygrała przetarg na zakup portfela wierzytelności mieszanych o wartości nominalnej 718 mln zł od PKO Banku Polskiego. To drugi co do wielkości portfel kupiony przez Kruka w tym roku oraz trzeci w całej historii zakupów grupy we wszystkich krajach, podała spółka. 

Share
d15gfem

"Banki w Polsce kontynuują dużą podaż wierzytelności nieregularnych, a dzisiejsza wiadomość o wygranej w przetargu jest tego mocnym potwierdzeniem. Transakcja z największym bankiem w Polsce umocni naszą pozycję lidera na rynku Europy Centralnej oraz jest kolejnym dowodem na to, że Kruk skutecznie konkuruje nawet z największymi międzynarodowymi podmiotami" - powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Prezes oczekuje, że 2015 rok będzie udany pod względem skali nowych inwestycji. W ostatnich miesiącach spółka kupiła 2 spośród 3 największych portfeli w całej historii działalności grupy.

"Przypomnę, że w drugim kwartale nabyliśmy wierzytelności konsumenckie o wartości nominalnej 761 mln zł od Piraeus Bank Romania S.A. Cały czas bierzemy aktywny udział w toczących się przetargach na każdym z rynków, w tym na naszym najmłodszym rynku w Niemczech" - podkreślił Krupa.

Podmioty należące do grupy Kruk w trzech kwartałach tego roku kupiły 48 portfeli wierzytelności o wartości nominalnej 2,9 mld zł, płacąc za nie 291 mln zł. Sam trzeci kwartał przyniósł inwestycje na poziomie niemal 71 mln zł, za które Kruk kupił portfele o wartości nominalnej 607 mln zł na wszystkich rynkach działalności, również w Niemczech.

Kruk S.A. jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, od sierpnia 2012 roku na Słowacji, a od sierpnia 2014 roku w Niemczech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

d15gfem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15gfem
d15gfem