Trwa ładowanie...
d1cvw0e

Kruk zdecydował o ustaleniu IV programu emisji obligacji do kwoty 500 mln zł

Warszawa, 19.09.2016 (ISBnews) - Kruk podjął uchwałę w sprawie ustalenia IV Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 500 mln zł, w ramach którego spółka może emitować obligacje publiczne w złotych lub w euro, podała spółka

Share
d1cvw0e

"W związku z realizacją Programu emitent sporządził prospekt emisyjny podstawowy. Prospekt emisyjny wraz z wnioskiem o jego zatwierdzenie zostanie przesłany do Komisji Nadzoru Finansowego. Emisje poszczególnych serii obligacji emitowanych w ramach Programu będą realizowane w terminie 12 miesięcy od dnia jego zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego" - czytamy w komunikacie.

Poszczególne emisje obligacji mogą mieć zróżnicowane ostateczne warunki emisji w szczególności w zakresie zasad ustalania oprocentowania i jego wysokości, przy czym szczegółowe warunki emisji każdej serii obligacji zawarte będą w prospekcie emisyjnym i ostatecznych warunkach poszczególnych emisji obligacji, podano także.

Obligacje nie będą miały formy dokumentu, będą zdematerializowane.

Kruk podał, że środki pozyskane w ramach Programu przeznaczone zostaną na działalność operacyjną lub inwestycyjną podmiotów należących do grupy kapitałowej Kruk lub na refinansowanie zadłużenia spółki lub na finansowanie rozwoju grupy poprzez akwizycje.

Kruk jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, od sierpnia 2012 roku na Słowacji, a od sierpnia 2014 roku w Niemczech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

d1cvw0e

Podziel się opinią

Share
d1cvw0e
d1cvw0e