Trwa ładowanie...

Krytyczny głos w sprawie umów śmieciowych

Wedle oficjalnych danych gospodarka chińska zgodnie z oczekiwaniami zwalnia, jednakże czyni to trochę wolniej niż przewidywali analitycy. W Polsce trwa dyskusja na temat zmian w prawie pracy ograniczających elastyczne formy zatrudnienia.

Krytyczny głos w sprawie umów śmieciowychŹródło: internetowykantor.pl
d4fm1d2
d4fm1d2

Ciekawe, ile jeszcze podatków podniesiemy jako kraj, zanim zaczniemy sprzątać finanse publiczne. Dla wszystkich tych, którzy narzekają na sytuację w Polsce, polecamy rzut oka za wschodnią granicę, by zobaczyć trwające już niemal dwa miesiące protesty na Ukrainie.

Wykres kursu średniego CHF/PLN za okres od 20.10.2013 do 20.01.2014

Kurs CHF/PLN od połowy października poruszał się w trendzie wzrostowym. Tuż przed świętami w wyniku gwałtownych osłabień franka doszło do wybicia dołem z formacji. Następnie poruszał się dwa tygodnie w trendzie bocznym, po czym znowu się osłabia w gwałtownych ruchach, osiągając najniższe poziomy od maja zeszłego roku i tworząc trend spadkowy. Najbliższym oporem dla dalszych wzrostów jest testowana linia łącząca maksima lokalne grudnia i stycznia, czyli poziom 3,3800. Dla ruchu w dół brakuje kolejnych istotnych technicznych wsparć oprócz dolnego ograniczenia formacji na 3,3500.
USD/PLN

(fot. internetowykantor.pl)
Źródło: (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego USD/PLN za okres od 20.10.2013 do 20.01.2014

d4fm1d2

Kurs USD/PLN przebił ważne minima na poziomie 3,0200, ustanawiając najniższe poziomy od ponad dwóch lat. Oglądaliśmy kilka prób testowania psychologicznej bariery 3,0000, będącej silnym wsparciem dla kursu przed kontynuacją dalszych spadków na tej parze walutowej, po czym kurs gwałtownie zawrócił ku górze tworząc trend wzrostowy. W ruchu tym ważnym oporem są testowane poprzednie ważne minima na 3,0800. W przypadku spadków wsparciem jest linia łącząca minima ostatnich tygodni na 3,035, a dalej wspomniane okolice 3,0200.
GBP/PLN

(fot. internetowykantor.pl)
Źródło: (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego GBP/PLN za okres od 20.10.2013 do 20.01.2014

Kurs GBP/PLN ponownie odbił się od wzrostowej linii łączącej minima lokalne ostatnich miesięcy. Dla dalszych wzrostów najbliższym oporem jest 5,0750, czyli maksimum ostatniego ruchu. Dla spadków następnym wsparciem jest poziom 4,9750, czyli wspomniana linia łącząca minima ostatnich miesięcy.

d4fm1d2

Maciej Przygórzewski
Senior FX Dealer
Internetowykantor.pl

| Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu internetowykantor.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią “rekomendacji” lub “doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Zgodę autorów na publikację raportów można uzyskać pisząc na adres biuro@internetowykantor.pl. |
| --- |

d4fm1d2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fm1d2