Trwa ładowanie...
d2wqv85
30-09-2016 18:09

Krzysztof Figat został prezesem Enei Wytwarzanie

Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Enei Wytwarzanie - spółki zależnej Enei - powołało na stanowisko prezesa Krzysztofa Figata. Do zarządu wejdzie również Jan Mazurkiewicz jako wiceprezes ds. korporacyjnych. Z kolei w Enei Operator na stanowisko wiceprezesa ds. innowacji i logistyki powołano Wojciecha Dróżdża, a na wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych Sławomira Mirkowskiego.

d2wqv85
d2wqv85

Krzysztof Figat i Jan Mazurkiewicz obejmą funkcje w Enei Wytwarzanie od 17 października 2016 roku.

Jednocześnie zgromadzenie wspólników spółki odwołało z zarządu Enei Wytwarzanie. z dniem 1 października 2016 roku Wacława Bilnickiego. Wcześniej, 29 września, z pracy w zarządzie zrezygnowała Elżbieta Piwoński.

"Do dnia 16 października prezesem zarządu Enei Wytwarzanie pozostaje nadal, oddelegowany z Rady Nadzorczej, Dawid Klimczak" - czytamy w komunikacie.

Z kolei zarząd Enei Operator zostanie poszerzony o stanowisko wiceprezesa ds. innowacji i logistyki, które to stanowisko powierzono dotychczasowemu wiceprezesowi ds. ekonomiczno-finansowych, Wojciechowi Dróżdżowi. Jego miejsce w zarządzi zajął Sławomir Mirkowski. Zmiany wejdą w życie 10 października br.

d2wqv85

Krzysztof Figat studiował na Politechnice Lubelskiej na Wydziale Elektrycznym. Jest również absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kierunku ekonomia i organizacja produkcji. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych PGNiG Termika, wcześniej był prezesem Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach.

Jan Mazurkiewicz ukończył Szkołę Główną Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH). W trakcie kariery zawodowej był prezesem spółki Gas-Trading oraz Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Radpec.

Wojciech Drożdż to profesor nadzwyczajny, doktor habilitowany nauk ekonomicznych oraz absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w ekonomice energetyki i zarządzaniu bezpieczeństwem energetycznym, międzynarodowych stosunkach gospodarczych oraz logistyce międzynarodowej. Przed objęciem funkcji w Enei Operator był doradcą zarządu Enei Trading.

Sławomir Mirkowski zajmował się zarządzaniem finansowym, controllingiem oraz operacjami. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz biegłym rewidentem i posiada dyplom controllera. Ostatnio był prezesem spółki Omni3d. Pracował m.in. dla takich firm jak BP Gas Poland, Grant Thornton Polska i Bank BPH. Był także członkiem Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

W obrębie grupy kapitałowej Enea funkcjonują trzy wiodące podmioty, tj. Enea (obrót energią elektryczną), Enea Operator (dystrybucja energii elektrycznej) oraz Enea Wytwarzanie (wytwarzanie energii elektrycznej). Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)

d2wqv85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wqv85