Trwa ładowanie...

Kto pracuje w centrach handlowych? Ponad 60 proc. to kobiety

Na jednego mężczyznę zatrudnionego w centrum handlowym przypadają dwie kobiety - wynika z szacunków Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH). Jej zdaniem Polska nie odbiega tu od unijnych standardów.

Share
Kto pracuje w centrach handlowych? Ponad 60 proc. to kobiety
Źródło: WP.PL, fot: Slices of Light/ flickr.com
d1kwyqv

- Według danych Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH) oraz badań firmy Eurostat ponad 60 proc. osób zatrudnionych w branży centrów handlowych w Europie to kobiety. Dane dla Polski prezentują się bardzo podobnie - podaje PRCH.

Rada podjęła współpracę ze stowarzyszeniem Dress for Success Poland, aby dodatkowo wesprzeć kobiety na rynku pracy. Program polega na przygotowywaniu kobiet do rozmowy kwalifikacyjnej i funkcjonowania w nowej pracy.

Organizacja bezpłatnie wyposaża kobiety w ubrania biznesowe, odpowiednią fryzurę i kosmetyki, przeprowadza warsztaty z komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji, skutecznych metod poszukiwania pracy. 75 proc. kobiet, które trafiają do Dress for Success znajduje pracę, podano w informacji.

d1kwyqv

W tym roku PRCH, która zrzesza ponad 200 firm z sektora centrów handlowych, zachęca swoich członków, w tym liczne sieci handlowe, do pomocy stowarzyszeniu między innymi poprzez przekazywanie strojów i kosmetyków, które mogą być jednym z elementów przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

Zwieńczeniem współpracy pomiędzy Dress for Success Poland a Radą będzie Gala PRCH Retail Awards, która odbędzie się 15 października. Podczas niej ogłoszone zostaną centra i sieci handlowe, które zwyciężyły w tegorocznej, 6. edycji konkursu. ISBnews jest partnerem medialnym wydarzenia.

d1kwyqv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kwyqv
d1kwyqv