Kupujący bez wigoru

Czwartkowa sesja na warszawskim rynku nie przyniosła bardziej zdecydowanych ruchów. Grudniowa seria kontraktów rozpoczęła zmagania z poziomu 2 347 pkt, 4 pkt powyżej poprzedniego zamknięcia. Pierwsze minuty handlu przyniosły spadek poniżej kreski, jednak kupujący dość szybko odzyskali inicjatywę, która wystarczyła do osiągnięcia przed godz. 11:00 sesyjnego maksimum na pułapie 2 348 pkt.

Kupujący bez wigoru
Źródło zdjęć: © BM Banku BPH

W kolejnych godzinach kwotowań rynek popadł w apatię. Pustawe kalendarium wydarzeń nie sprzyjało aktywności na rodzimym parkiecie a rynkowy marazm wspierały podobne tendencje na zachodnich giełdach. Popołudniowa paczka raczej dobrych danych zza oceanu nie pomogła kupującym. W końcówce do głosu doszła podaż, sprowadzając krótko po godz. 16:00 kurs FW20Z12 do sesyjnego minimum na poziomie 2 331 pkt. Pomimo że w końcówce popyt zdołał wyprowadzić rynek powyżej kreski to sprzedający rzutem na taśmę zdołali rozstrzygnąć czwartkowe zmagania na swoją korzyść a ostatni kurs wypadł na wysokości 2 334 pkt (-0,38%). Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 24,3 tys. kontraktów. LOP na koniec dnia spadł o 0,4%.

Obraz
© Wykres indeksu FW20 (fot. BM Banku BPH)

Sytuacja techniczna Wczorajsza sesja nie zmieniła istotnie sytuacji rynkowej, co podkreśla wyrysowana w obrazie graficznym zmagań niska czarna świeca. Kwotowania pozostały w pobliżu dolnego ograniczenia średnioterminowego kanału wzrostowego ale bliskość kluczowego wsparcia bynajmniej nie zmobilizowała kupujących do przejęcia inicjatywy. Wczoraj, ta strona rynku nie podjęła nawet próby ataku na najbliższy opór w postaci połowy wtorkowego korpusu, który tym samym pozostaje weryfikatorem potencjalnych zapędów popytu. Z drugiej strony, również podaż wstrzymuje się przed ponowieniem bardziej zdecydowanych działań a w efekcie rynek utrzymuje się w jeszcze w średnioterminowej tendencji wzrostowej. Zarówno obserwowane średnie jaki i zachowanie szybkich oscylatorów wpisują się w podażowy scenariusz. O narastającej przewadze niedźwiedzi przypomina również układ ADX.

Biuro Maklerskie Banku BPH

indeksyfuturesgpw

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)