Trwa ładowanie...
d2tukbb

Kurs PLN jest dla RPP problemem - Zielińska-Głębocka, RPP

14.12. Warszawa (PAP) - Deprecjacja kursu złotego nie ma odzwierciedlenia w fundamentach polskiej gospodarki, jest jednak dla RPP problemem, jeśli chodzi o walkę z inflacją - uważa...

Share
d2tukbb

14.12. Warszawa (PAP) - Deprecjacja kursu złotego nie ma odzwierciedlenia w fundamentach polskiej gospodarki, jest jednak dla RPP problemem, jeśli chodzi o walkę z inflacją - uważa Anna Zielińska-Głębocka z Rady Polityki Pieniężnej.

"To, co się dzieje ze złotym nie ma odzwierciedlenia w fundamentach polskiej gospodarki, jest to wyraźnie jakaś gra krótkookresowa, miejmy nadzieję, że sytuacja się trochę poprawi. Ta deprecjacja kursu rzeczywiście to jest czynnik, który trochę przyprawia nas o ból głowy" - powiedziała Zielińska-Głębocka w TVN CNBC.

"Dla RPP oczywiście ta zmiana kursu jest problemem. Będziemy obserwować, co się będzie działo, czy jest to taki atak spekulacyjny na niewielką skalę teraz, czy to się uspokoi. Podejrzewam, że to się uspokoi" - dodała.

"Pan prezes mówił wielokrotnie, że NBP oczywiście obserwuje sytuację, jaka w tym zakresie ma miejsce i podejmie odpowiednie działania" - powiedziała.(PAP)

jba/ ana/

d2tukbb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tukbb