Trwa ładowanie...

Kurski robi wszystko, by być lepszym od Urbana

To fabryka fake newsów, fałszu i przekłamywania rzeczywistości. Nie będę na nią płacił - Sławomir Neumann o telewizji publicznej w rozmowie z Kamilą Biedrzycką-Osicą w #dzieńdobryWP.

d3c8bgw
d3c8bgw

Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.
- I bardzo dobrze - powiedział gość programu #dzieńdobryWP. - Płacenie na telewizję Jacka Kurskiego jest czymś nieprzyzwoitym - dodał.

Jego zdaniem odłożenie pomysłu zmian dotyczących abonamentu spowodowane jest oporem Polaków.
- PiS kilkakrotnie się wycofywało, kiedy stawiany był twardy opór. Może to jest kolejny moment, kiedy wyczuli, że Polacy nie zaakceptują haraczu na telewizję Jacka Kurskiego. Na te media, które są fabryką fake newsów, fałszu i przekrzywiania rzeczywistości. To telewizja kłamliwa - stwierdził Sławomir Neumann. - Kurski robi wszystko, żeby być jeszcze lepszym od Jerzego Urbana w propagandzie i zaklinaniu rzeczywistości - dodał szef klubu PO.

d3c8bgw

Zapewnił przy tym, że nie będzie płacił abonamentu.

Według Neumanna odpolitycznienie mediów publicznych jest możliwe.
- To zadanie dla nas na kolejną kadencję, kiedy odsuniemy PiS od władzy: znaleźć takie rozwiązanie, by media były niezależne - powiedział.
Według niego media publiczne są potrzebne.
- Pytanie tylko, jak to zrobić, żeby nie było tam partyjnej propagandy. To jest wyzwanie dla ludzi kultury, ludzi mediów, polityków - bez PiS-u, bo PiS nie rozumie zupełnie mediów niezależnych, robionych nie przez partyjnych nominatów - dodał.

d3c8bgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c8bgw