Trwa ładowanie...
d3nomze

Kwestia dysparytetu stóp proc. to czynnik, którego nie sposób zignorować - Belka (aktl.)

...

d3nomze
d3nomze

dochodzą kolejne wypowiedzi prezesa NBP #

04.10. Warszawa (PAP) - Kwestia dysparytetu stóp procentowych to jest czynnik, którego nie sposób zignorować przy prowadzeniu polityki pieniężnej - powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.

"Ja się nie wypowiadam na temat kiedy i w jaki sposób będzie podwyżka stóp procentowych. Natomiast kwestia dysparytetu stóp procentowych to jest czynnik, którego nie sposób zignorować przy prowadzeniu polityki pieniężnej. Kwestia dysparytetu stóp procentowych jest istotna. Dysparytet stóp jest o wiele ważniejszy niż oczekiwania aprecjacji, w jakimś stopniu osłabia mechanizm transmisji polityki pieniężnej do gospodarki. To jest czynnik, który wiąże lub może wiązać ręce Rady Polityki Pieniężnej w momencie, kiedy przyjdzie potrzeba zacieśniania" - powiedział Belka podczas spotkania z ekonomistami w siedzibie PAP.

"To jest jeden z problemów: jak prowadzić politykę pieniężną w warunkach, w których banki centralne są zainteresowane bardziej fiscal sustainability, jak nie narazić na szwank wypłacalności kraju, a mniej podtrzymywaniem wzrostu gospodarczego" - dodał. (PAP)

fdu/ nik/ jba/ bg/

d3nomze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nomze