Trwa ładowanie...

Ładowanie telefonu w nocy? Lepiej przestań to robić

W dzisiejszych czasach, wiele osób ma zwyczaj ładowania swoich smartfonów i tabletów w nocy. Celem tego jest oczywiście to, aby rano móc korzystać z urządzenia, które jest w pełni naładowane. Jednak eksperci ostrzegają przed takim zachowaniem i zdecydowanie odradzają taką praktykę.

Ładowanie telefonu przez całą noc może być szkodliweŁadowanie telefonu przez całą noc może być szkodliweŹródło: Adobe Stock, fot: Gutyryak_Irina
d2gwpc8
d2gwpc8

Ładowanie urządzeń mobilnych w nocy stało się niezwykle popularną praktyką. Wielu Polaków korzysta z tego rozwiązania, aby mieć pewność, że rano ich tablet lub smartfon będzie w pełni naładowany.

Jednak okazuje się, że jest to praktyka, która niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Eksperci ostrzegają, że nie powinniśmy postępować w ten sposób, ponieważ może dojść do zwarcia elektrycznego, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do pożaru.

Dlaczego lepiej nie ładować telefonu w nocy?

"Pożary, które są spowodowane przez czajniki i ekspresy do kawy, to problem, z którym strażacy zmagają się od lat. Dlatego zawsze, kiedy idziemy spać, czy wyjeżdżamy z domu, powinniśmy je wyłączać z prądu. Często są to urządzenia wykonane z plastiku, które są ustawione na drewnianych blatach. W takich urządzeniach może dojść do zwarcia, które może zapoczątkować pożar. Podobnie jest z telefonami komórkowymi, które ładujemy w nocy i często trzymamy w pościeli, przy łóżku. To nie jest rozsądne ani bezpieczne" - powiedział w Polsat News szef wielkopolskich strażaków mł. bryg. Andrzej Bartkowiak.

Liczba urządzeń elektrycznych w naszych domach rośnie praktycznie bez przerwy. W związku z tym, coraz częściej kupujemy przedłużacze i rozgałęźniki. Niestety, każde gniazdko ma swoje ograniczenia, co sprawia, że łatwo może dojść do przeciążenia.

d2gwpc8

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Największy błąd rządów PiS. "Jesteśmy skansenem Europy"

Jeżeli do jednego gniazdka podłączymy zbyt wiele urządzeń, może dojść do przegrzania instalacji. A jeżeli ładujący się telefon jest przykryty kołdrą lub kocem, temperatura urządzenia może przekroczyć dopuszczalne normy, co zwiększa ryzyko pożaru.

Dlatego warto być ostrożnym. Urządzenia mobilne najlepiej ładować w ciągu dnia, pamiętając o tym, aby nie podłączać do jednego gniazdka zbyt wielu sprzętów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2gwpc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gwpc8