Trwa ładowanie...

Łatwiejszy dostęp do leków dla emerytów. Sejm przyjął zmiany przepisów

Zgodnie z przyjętą ustawą przez Sejm, od teraz osobom po 75. roku życia bezpłatne lekarstwa przepiszą specjaliści w szpitalu lub przychodni. Ma to rozładować kolejki do lekarzy rodzinnych.

Łatwiejszy dostęp do leków dla emerytów. Sejm przyjął zmiany przepisówŹródło: 123RF
dnfhhu7

Jak podaje "Super Express", Sejm na ostatnim posiedzeniu przyjął zmiany dotyczące wydawania recept pacjentom po 75 roku życia. Od teraz będą mogli to robić specjaliści zatrudnieni w szpitalu, czy przychodni.

To ułatwienie dla seniorów, ponieważ dotychczas po bezpłatne leki musieli się oni zgłosić do lekarzy rodzinnych. A do nich są duże kolejki.

W rozmowie z "SE" wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tadeusz Dziuba, ocenił zmiany pozytywnie. Podkreślił, że wprowadzenie takiego rozwiązania dopiero teraz, może „"dziwić".

dnfhhu7

Zobacz także: Mój prąd. Rusza nowy program rządu. "Warto się po te pieniądze schylić"

Ustawa trafiła do Senatu, który na obrady zbierze się 29 lipca. Jeżeli przyjmie tę uchwałę bez zmian, to trafi ona do Prezydenta do podpisu.

Od niemal trzech lat działa program Leki 75+, zakładający bezpłatny dostęp do potrzebnych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych dla emerytów i seniorów. O preparatach, które znajdą się na liście darmowych, decyduje Ministerstwo Zdrowia. Listę tę ogłasza co dwa miesiące.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnfhhu7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnfhhu7