Trwa ładowanie...
dyrvprf

Laurene Powell Jobs

Najnowsze informacje
2.3
(3 głosy)
Oceń:
dyrvprf
Miejsce urodzenia:

West Milford, New Jersey, USA

Laurene Powell Jobs jest wdową po Steve Jobsie
PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum, Fot: Alessandro Masini

Laurene Powell Jobs to wdowa po Steve Jobsie, współzałożycielu Apple Inc. Jest miliarderką, bizneswoman i filantropem.

Życiorys

Laurene Powell Jobs pochodzi z West Milford w New Jersey. Uzyskała dyplom z politologii na University od Pennsylvania School od Arts and Scienes i z ekonomii na Wharton School of the University of Pennsylvania.

Powell Jobs była współzałożycielką firmy Terravera, która zajmowała się naturalną żywnością. Pracowała również dla Merrill Lynch Managment i Goldman Sachs, zajmując się strategią sprzedaży. Współpracowała także z radą dyrektorów Achieva, tworzącą narzędzia online, ułatwiające uczenie się.

Obecnie Laurene Powell Jobs koncentruje się na działalności filantropijnej. Przyjęła od swojego męża, Steve'a Jobsa, filozofię cichej filantropii, nie afiszując się działalnością i przekierowując uwagę mediów na problemy, którymi się zajmuje, a nie na nią samą. Laurene Powell Jobs zajmuje się przede wszystkim działalnością na rzecz rozwoju edukacji. Wspiera dzieci należące do mniejszości etnicznych i imigrantów. Jeszcze w 1997 roku założyła razem z Carlosem Watsonem organizację College Track, która wspiera uczniów pochodzących spoza Stanów Zjednoczonych i mających trudności w nauce, by mieli możliwość ukończenia szkoły średniej.

Powell Jobs jest także członkinią rady doradczej Udacity, firmy oferującej olbrzymie zasoby kursów internetowych. W 2015 roku rozpoczęła projekt o wartości 50 milionów dolarów, mający za zadanie stworzyć szkoły średnie z zupełnie nowoczesnym podejściem do nauki - Project XQ: The Super School Project. Sporadycznie wypowiada się na tematy polityczne.

Cytaty

  • My relationship with money is that it's a tool to be self-sufficient, but it's not something that is a part of who I am. (Mój stosunek do pieniędzy jest taki, że to dla mnie narzędzie, aby być samowystarczalną, ale to nie jest część mnie.)
  • There is a huge gap between what students want for their future and what their schools are offering. (Jest ogromna luka między tym, czego studenci chcą od swojej przyszłości, a tym, co oferują im szkoły)

Majątek

Majątek Laurene Powell Jobs jest wyceniany na ponad 20 miliardów dolarów. Ma udziały w firmach Apple oraz Walt Disney.

Życie prywatne

Ma troje dzieci – syna i dwie córki (Reed, Erin i Eve). Laurene Powell Jobs poznała Steve'a Jobsa na uczelni, gdy była studentką. Wyszła za niego po dwóch latach. Byli małżeństwem przez 20 lat, aż do śmierci męża, który zmarł z powodu raka trzuski. Obecnie partnerem Laurene Powell Jobs jest Adrian Malik Fenty, amerykański polityk.

Miejsce w rankingu najbogatszych

Laurene Powell Jobs zajmuje 40. miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie i 21. wśród najbogatszych Amerykanów.

dyrvprf
dyrvprf
dyrvprf
dyrvprf